Seçenekler
Okunmamış 15.01.09, 03:48 PM   #21
Isl@m

Isl@m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 9
13 Mesajına 16 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 9
Isl@m is on a distinguished road
Standart Cevap: Hala İsrail'in ürünlerini mi kullanacaksınız ?

ALLAH'a cc sukurler olsunki simdilik hic bir yahudi mali bulunmuyor evimde...cok dikkatli olmamiz gerekiyor...

"[Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]"

[Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]
Isl@m isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30.01.09, 12:51 AM   #22
GEYLANİNİN GÜLÜ
Kardeş

GEYLANİNİN GÜLÜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 47
7 Mesajına 11 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 7
GEYLANİNİN GÜLÜ is on a distinguished road

Yahudi,hıristiyan farketmez.onlar kıyamete kadar bizim düşmanlarımızdır..amerika hıristiyan değil mi? apaçık düşmalık etmiyorlar mı?yoksa IRAK'ı başka bir ülke mi vurdu?israil,amerika,fransa,danimarka rusya vs...bunlar tarihin hangi döneminde müslümanlara dost oldular..inanın ki yaptığımız her boykot mükafatını alacağız bi iznillah..niyetimiz kafire tepki vermektir,safımızı belli etmektir..omo imiş yok nokia imiş alınmış atılmaz,ancak bir daha dikkatli olmamız gerekiyor.o zaman bilmiyorduk yahudi malı olduğunu ancak artık öğrendik vebal aldık..şu ana kadar zamanında tepki vermediğimiz uyanmadığımız hata!! eksik!! artık uyanalım kardeşlerim filistine ,müslümanlara sahip çıkanlardan..
Okunmamış 30.01.09, 09:03 AM   #23
zeynepnur
Guest

zeynepnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zaruret haramı helal yapar bu bir fıkıh kaidesidir.ama bizim ve bingonun da boykot listesinde olduguna eminmisiniz....
Okunmamış 30.01.09, 10:24 AM   #24
tacbas
Guest

tacbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar kesin bildiğimiz yahudi mallarını yazalım inşallah. Bingo yu duyunca şok oldum. Çünkü 4 market gezdim sırf bingo yahudi malı değil diye bingo aradım.
Okunmamış 30.01.09, 03:01 PM   #25
zeynepnur
Guest

ben çok site araştırdım ama bingo ve ülkerin ürünleri yer almıyor hiç birinde.zaten herkese bu ürünleri kullanın diye tavsiye ediyoruz.bu isimleri veren kardeşimiz hangi siteden aldı ise bize linkini verebilrimi zahmet olmassa.
Okunmamış 30.01.09, 03:45 PM   #26
Allahın nuru
Kardeş

Allahın nuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.783
616 Mesajına 872 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 11
Allahın nuru is on a distinguished road

Almamaya çalışıyoruz...napalım...adamlar heryere elini kolunu sokmuş...

girmedikleri yer kalmamış...

Okunmamış 30.01.09, 06:14 PM   #27
ilyas
Kardeş

ilyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 28
16 Mesajına 26 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 10
ilyas is an unknown quantity at this point
ilyas - İCQ üzeri Mesaj gönder ilyas - AİM üzeri Mesaj gönder ilyas - MSN üzeri Mesaj gönder

arkadaşlar ben kendi yöntemimi söyleyeyim. deterjan ve v.b. ürünler konusunda mutlaka calfix gibi deterjan tasarruf ürünü kullanın . ve deterjanıda bingo ve diğer türk malı kullanın daha etkili oluyor çamaşırlarda da problem olmuyor. hemde marketten kilolarca yükten kurtulmuş olursunuz. belki siteye reklamda alınabilir bu calfix firmasından.
ayrıca ülker v.b yerli ürünleri kullanın böylece yeterli olur.
Okunmamış 30.01.09, 09:46 PM   #28
fatihhh
Kardeş

fatihhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 215
212 Mesajına 368 Teşekkür Aldı
fatihhh is on a distinguished road

Arkadaşlar lütfen markaların kime ait olduğunu sağlam kaynaklardan bilerek yazalım..

Yazan nerden veya hangi kaynaktan öğrendiğini söylesin...Sağdan soldan duyupta kafaları karıştırmamaya özen gösterelim..

Geçenlerde bu işleri bilen resmi bir kurumun hazırladığı bir liste elime geçti.. Bu listede özellikle ünilever ürünleri var...Bu şirketin ürünleri çok fazladır Temizlik reyonları hemen hemen bu şirketin ürünleriyle doludur..Bir kaç tane örnek vermek gerekirse..ariel,omo,signal,panten,yumoş,elidor,al gida dondurmaları,sana,knorr,lüx,axe ,rexoana parfümleri,domestos,cif vs.. tümünü Yazmaya kalksak uzun sürer..Aldığınız malın üzerine bakınız mutlaka şirket ismi yazar.
.ÜNİLEVER yazan hiç bir ürünü almayın...

Ayrıca fanta,spreit,cappy
COLACOLA'nın ürünleridir bunları ve yedigününün aralarında olduğu PEPSİ ürünlerinide almayınız...

Malbora,,Lm ,muratti,parlaemet gibi sigaraların sahibib olan PHİLİP MORRİS şirketinin ürünlerinide almayınız...

Yukarıda yazılı olan ünilever firmasının deterjan kısmının hemen hemen tek alternatifi
BİNGO ürünlerini satan yerli bir firmadır...Bu firmanın ürünlerini alarak ihtiyaclarımızı giderebiliriz...

[Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]

Öyleyse sen, sana vahyedilen Kur'an'a sarıl. Şüphesiz ki sen doğru bir yol üzerindesin......Siz ondan sorguya çekileceksiniz.ZUHRUF-43-44

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Konu fatihhh tarafından (31.01.09 Saat 08:05 PM ) değiştirilmiştir.
fatihhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30.01.09, 09:51 PM   #29
nazar-ıberrak
Kardeş

nazar-ıberrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16
3 Mesajına 3 Teşekkür Aldı
nazar-ıberrak is on a distinguished road

evet bende kendi adıma söyleye bilirim ki almamaya çalısıyorum bilmeden alan olupta eve getirirse o ürünü kullanmıyorum eğer değiştirme imkanım varsada degıstırıyorum..
ama devletın de halkı desteklemesı gerekıyor sonucta bu urunler gumrukten gecınce para onlara gıdıyor bız marketten alırsak paramız market sahıbıne gıdıyor..bıde ısın şu boyutu var bızler marketlerden almazsak ürünler (İNŞALLAH) ellerinde kalacak ve geri gönderecekler dua ile...
Okunmamış 30.01.09, 10:31 PM   #30
tertil
Guest

tertil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
basubadelmevt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tertil kardeş yazınızı içerik olarak biraz daha açarsanız sevinirim.
kusura bakmayın görmemişim.demek istediğim bugüne kadar kullanıyor idiysede oda ayrı bi ironidir
Okunmamış 30.01.09, 11:45 PM   #31
Sine-i NuR
Guest

Sine-i NuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
tertil´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kusura bakmayın görmemişim.demek istediğim bugüne kadar kullanıyor idiysede oda ayrı bi ironidir
Okunmamış 31.01.09, 03:01 PM   #32
mrl_21

mrl_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 11
7 Mesajına 10 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 0
mrl_21 is on a distinguished road
Exclamation Cevap: Hala İsrail'in ürünlerini mi kullanacaksınız ?

Alıntı:
tacbas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar kesin bildiğimiz yahudi mallarını yazalım inşallah. Bingo yu duyunca şok oldum. Çünkü 4 market gezdim sırf bingo yahudi malı değil diye bingo aradım.

arkadaşlar ben bi gıda firmasında çalışıyorum we bildiğim kadarıyla bingo,,hayat kimya grubunun bir ürünü yani yerli...
we gene bildiğim kadarıyla ülkerinde sadece dankek adlı ürünü danima ortaklı..
tabii bunlar sadece benim duyduğum bu konuda daha fazla bilgi sahibi olan warsa beni de aydınlatırsa sewinirimm!!!
mrl_21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01.02.09, 02:37 AM   #33
GEYLANİNİN GÜLÜ
Kardeş

GEYLANİNİN GÜLÜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 47
7 Mesajına 11 Teşekkür Aldı
GEYLANİNİN GÜLÜ is on a distinguished road

arkadaşlar,türk malının, barkotu 869 ile başlayan ürünler olduğu yazıyor bir çok sitede.ancak ben çoğu israil malı dediğimiz ürünlerin 869 la başladığını gördüm.mesela,omo,cif,domestos,tamek,daha birçok ürün,peki nasıl anlayacağız???
doğrusu hangisi şaşırdım hakikaten.ben bütün o ürünleri artık kullanmıyorum,ancak hangisi onların ürünü tam olarak bilmek isterim.şu vakitten sonra kalitesiz de olsaTürk malı kullanıcam,onun için kesin emin olalım.tacbaş abinin dediği gibi,bunu tam olarak bilenler bir liste yapsa çok memnun oluruz.bende onu başkalarına da dağıtırım..
Okunmamış 01.02.09, 09:16 AM   #34
alkorsuha

alkorsuha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
9 Mesajına 12 Teşekkür Aldı
alkorsuha is an unknown quantity at this point

Ben bu konuda ümitsizim.İstanbul Fatih'te oturuyorum.Malumunuz olduğu üzere Fatih sembol bir yer...Burada yaşayan inanların nasıl insanlar olduğunu aşağı yukarı herkes bilir.Maalesef Fatih'te McDonalds gırtlağına kadar dolu....Başı örtülü bayanlar (Özellikle bayan diyorum.)McDonalds'larından vazgeçemiyorlar...Hangi markete girerseniz girin market arabasında bir iki şişe COCO COLA görmeniz mümkündür.Yıllardır bu manzara karşısında deli oluordum.Şu son olaylardan sonra kahroluyorum...

Fatih gibi bir yerde dindar insanların yaşadığı bir çevrede insanlar hâlâ Yahudi mallarından vazgeçmiyorlarsa bu konuda ümitsizliğimin ümide inkılap etmesi mümkün değildir.
alkorsuha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01.02.09, 01:31 PM   #35
Sine-i NuR
Guest

Sine-i NuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
alkorsuha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bu konuda ümitsizim.İstanbul Fatih'te oturuyorum.Malumunuz olduğu üzere Fatih sembol bir yer...Burada yaşayan inanların nasıl insanlar olduğunu aşağı yukarı herkes bilir.Maalesef Fatih'te McDonalds gırtlağına kadar dolu....Başı örtülü bayanlar (Özellikle bayan diyorum.)McDonalds'larından vazgeçemiyorlar...Hangi markete girerseniz girin market arabasında bir iki şişe COCO COLA görmeniz mümkündür.Yıllardır bu manzara karşısında deli oluordum.Şu son olaylardan sonra kahroluyorum...

Fatih gibi bir yerde dindar insanların yaşadığı bir çevrede insanlar hâlâ Yahudi mallarından vazgeçmiyorlarsa bu konuda ümitsizliğimin ümide inkılap etmesi mümkün değildir.
Evet hassasiyetinizi anlıyorum belki acı ama duyarlı bir kişi dahi sonsuzun başlangıcı demektir.O yüzden biz önce kendimizi doğrultup sonra çevremizi uyarmayı görev bilirsek neden olmasın.ÜMİT VARİ OLMAK LAZIM.

Bende gıda firmasında çalışan bir arkadaşımdan 1-2 haftaya kadar israil ürünleriyle ilgili listeye sahip olacağım inşaallah burada sizlerle paylaşacağım.
Okunmamış 01.02.09, 02:26 PM   #36
sakaryalı2754
Kardeş

sakaryalı2754 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
11 Mesajına 13 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 6
sakaryalı2754 is on a distinguished road

Temizlik ürünlerinde LEVER,UNİLEVER,HENKEL, yazazan hijyenik ürünler dış kaynaklı yahudi firmalarının

HAYAT,KOMİLİ,TOPRAK yazan ürünler türk kaynaklı yahudilerin malıdır.

Ayrıca Ülkerin yaklaşık %27 hissesisini yahudi bir iş adamı satın aldı.Türkiyede yatırım adına.

Elbette Türk Malı olarak gözüken birçok gıdanın Türk vatandaşı yahudilerin olduğunuda unutmayalım. İllaki ürünlerin fiyat barkodunda 869 ile başlayan her ürün müslümanların malı değildir.Örneğin TAMEK,TAT,AKFA,DEMKO,FRESH,ETİ, gibi aklıma gelmeyen daha yüzlerce marka türkiyeli ama sahipleri yahudi.

Kaldıki yahudinin milleti ve devleti olmaz.Tüm yahudiler birdir.Vatanları ( BENCE VATANLARI TOPRAĞIN 1 METRE ALTIDIR) İsraildir.
sakaryalı2754 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02.02.09, 09:23 AM   #37
zeynepnur
Guest

deterjanda birde dogrudan satış olan bio bellindayı tavsiye ediyorum ümraniyede üretiliyor ayrıca cemaat mensubu müslüman insnlar.ben kullanıyorum ve her türlü deterjan ihtiyacımıda karşılıyor...
Okunmamış 23.02.09, 09:30 AM   #38
servet_1387
Kardeş

servet_1387 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
servet_1387 is on a distinguished road
servet_1387 - MSN üzeri Mesaj gönder

KARDEŞLERİM ELHALDULİLLAH HEPPİMİZDE KARDEŞİZ Kİ RESULALLAH HAZRETLERİ DİYORKİ KİMSE MÜSLÜMAN KARDEŞİNİ OLDUĞU GİBİ SEVMESİN KARDEŞİ VE DOSTU GİBİ BİLSİN
servet_1387 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 23.02.09, 09:35 AM   #39
servet_1387
Kardeş

servet_1387 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

servet_1387 is on a distinguished road
servet_1387 - MSN üzeri Mesaj gönder

FİLİSTİN BİZİM KARDEŞLERİMİZ MALLARINI KULLANIYOR OLABİLİRİZ AMA BİLMEYEREK KULLANIYORUZ BİZİM ONLARIN MALINI KULLANARAK KAYBETTİĞİMİZ BİŞEY YOK AMA UNUTMAYIN İSRAİL NE ÜRETİRSE ÜRETSİN ELBET BİRGÜN ONLARIN MALLARIYLA BİZE FAYDA VERDİĞİ ŞEYLERLE BİZLER ONLARIN ÜZERİNE KAP KARA BİR ŞEMSİYE GİBİ ÇÖKÜCEZ O ZAMANDA DİYİCEZKİ BAK SEN BİZE MAL VERDİN MAL SATTIN BİZDE SENİN MALINDAN FAYDALANIP SENİ ÇÖKELTTİK BU OLACAK AMA SABIR LAZIM ALLAH SABREDENLERLE BERABERDİR SABIR VE DUA İLE ALLAH ' A EMANET OLUN KARDEŞLERİM
servet_1387 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 02.03.09, 12:06 AM   #40
arifkar
Kardeş

arifkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arifkar is on a distinguished road

Arkadaşlar bana bir kardeşimden gelen e-maili burada yayılamakve sizlerle oaylaşmak istiyorum.

MÜSLÜMANLARIN BOYKOT ZAFERİ...

israilin TEK TARAFLI ATEŞKES kararı almasındaki en büyük faktör, TÜRKİYE VE DÜNYANIN DİĞER İSLAM ÜLKELERİNDE BAŞLATILAN BOYKOT KARARIDIR. AŞAĞIDA, YAHUDİ MALLARININ BOYKOT EDİLMESİ İLE YOL AÇTIĞI ZARARLAR ŞU ŞEKİLDE AÇIKLANMIŞTIR.

DÜNYADAKİ MÜSLÜMAN VE DİĞER DİNLERE MENSUP ÜLKELERİNİN, BOYKOT EYLEMİ BAŞLATTIĞINDAN BU YANA, YAHUDİ MALLARI VE HİZMETLERİ, ÜRETEN VE SATAN FİRMALARA AÇTIĞI TOPLAM ZARAR, YAKLAŞIK

""370 MİLYAR DOLAR"" OLARAK AÇIKLANDI.

DÜNYADA PAZAR PAYLARINI ARAŞTIRAN ŞİRKETLER TARAFINDAN YAPILAN BU AÇIKLAMADA, EN BÜYÜK BOYKOT
EYLEMİNİ HİNDİSTANIN, (127 milyardolar) DAHA SONRA İRANIN(62 milyar dolar) VE ÜÇÜNCÜ OLARAK TÜRKİYE NİN (26 milyar dolar) gerçekleştirdiği kaydedildi. boykotun devam etmesi halinde, adı geçen firmaların, çok zor duruma düşeceği, hatta iflas edebileceği kaydedildi.

yahudi lobileri tarafından ACİL ACİL ACİL başlıklı yazı ile, ABD hükümetine verdiği yazıda; tahmini açıklanan bu zararın, yahudi malı ve hizmeti üretip satan firmaları derin bir şekilde yaralayabileceği açıklanmıştır, musevilerin İVEDİ olarak sunduğu yazısında; ABD hükümetine bu konuda bir girişimde bulunup, israilin ACİLEN, hiçbir şart ve koşul gözetmeksizin derhal ateşkesi kabul etmesi ve hemen GAZZE den geri çekilmesi isteniyor.

zaten zor durumda olan ABD ekonomisine bir darbe de, karar alınan boykotun bu boyutlara ulaşması ile gerçekleşti. boykotun devam etmesi halinde zor duruma düşecek olan firmalara, israil ve ABD tarafından maddi kaynaklar aktarılmasını öngören bir projenin üzerinde çalışıldığı kaydedildi.
boykotun, mevcut hali ile devam etmesi halinde, yahudi firmalara aktarılması planlanan kaynak miktarının 1 trilyon dolar olduğu ifade edilen açıklamada,

boykotun genişlemesi ile ABD ve israilin ekonomik bir kaosa sürükleneceği tehlikesine işaret edildi.

bu sebeple, ACİLEN ABD ye çağırılan israil dış işleri bakanına, işgalin 12 saat içinde bitirilip, en geç 1 hafta içinde GAZZE yi boşaltması istendi. bunu yapmadığımız taktirde, yandaş firmalarımızın hepsinin, alınan boykot kararı ile darboğaza gireceği, ve hatta boykot büyürse batacağı, bu sonun ise, ABD ve yahudilerin(israil) biteceği anlamına geldiğini aktarıldı. FİLİSTİN İŞGALİ İLE BAŞLATILAN BU BOYKOTTAN ZOR DURUMA GİREN BU FİRMALARIN, ABD VE İSRAİLİN GÜCÜNE OLAN KATKILARININ UNUTULMAMASI GEREKTİĞİ KANAATİNE VARILDI.

aynı günün gecesi, israil, hiçbir şart koşmaksızın, acilen, tek taraflı ateşkes kararı alıp, 1 hafta içinde de, GAZZE den çekileceğini açıkladı.

işte dostlar boykotun gücü bu kadar fazla idi. biz bu yüzden bas bas bağırdık.

şimdi eğer boykota devam etmezsek ve daha fazla büyümesini sağlamazsak, aziz nesinin TÜRKİYE nin % 60 ı aptaldır sözünü teyit etmiş olacağız.

İŞTE BU YÜZDEN, BUGÜNE KADAR DAĞITTIĞINIZDAN DAHA FAZLA BU MAİLİ DAĞITIN LÜTFEN. HERŞEYİ ÖĞRENDİĞİMİZİ ONLARDA BİLSİN...

eğer bu boykota devam edip, bunu daha fazla büyütmezsek, gün gelip bu israil şerefsizi tekrar saldıracak, onlara oyle bir boykot gösterelim ki, bir daha saldırmak bir yana, bunu düşünecek cesareti de, parayı da bulamasınlar..

TÜRKİYE deki yahudi firmaların batırılması için gayret gösteren her müslümandan ALLAH RAZI OLSUN...

DURMAK YOK BOYKOTA DEVAM...............
Giyim : Tommy Hilfiger , Nike , Adidas , Vakko , Polo , Ralph Lauren , Berk Çorap , Parizyen , Müjde , Hugo Boss , Calvin Klein , Levi's , Timberland , Lumberjack , Giorgio Armani

Gıda : Danone , Maggi , Nestle , Nescafé , Nesquik , Jacobs , Banana , McDonald's , Burger King , Knorr , Calve , Komili , Becel , Sırma , Rama , Sana , First Sakız , Falım Sakız , Mis , Elittepe Kahve

İçecek : Coca Cola , Sprite , Fanta , Schweppes , Turkuaz Su , Cappy Meyve Su , Sensun

Temizlik : Pedo , Can Bebe , Prima , Orkid , Signal , İpana , Alo , Ariel , Mintax , Vim , Omo , Cif , Yumoş , Rinso , Lux

Kozmetik : Mac , Revlon , L'Oréal ,Calvin Klein , Ralph Lauren , Giorgio Armani , Elida , Wichy , Gilette

Medya : Fox Tv , Cnbc , Cnbc-e , National Geographic , Cnn , Power Fm 100

Teknoloji : IBM , Intel , Dell , Nokia , Icq

Otomotiv : Opel , Ford , Mazda , Volvo , Chevrolet , Pontiac , Saab

Sigara : Phillips Morris , Parlement , Marlboro , Parliament Reserve , Parliament Uzun Kutu , Parliament Super Slims , Parliament Kısa Kutu , Murattı , Chesterfield , L&M Kısa , L&M Uzun , Lark Kısa , Lark Uzun , Bond Street Kısa , Bond Street , Uzun , Lider

Akaryakıt : Bp , Shell

Diğer : Carrefour , Alarko Jeneratör , Alarko Klima , Kiwi Ayakkabı Ürünleri , 20th Century Fox Filmcilik , Astel Bant , Citibank , Kodak , La Roche

İLAÇ : Hoechst , Bayer , Sandoz , Roche , Pfizer , Saned
arifkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
hÂlÂ, kullanacaksınız, ürünlerini, İsrailin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler