Geri git   ForumAnkebut İslami sohbet,Kuran,Tefsir,Fıkıh,Tasavvuf,Risale Paylaşım Merkezi... > GENEL > Serbest Kürsü > Dünyadan Haberler
Kayıt ol YardımBağış Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Yeni Konu aç  Cevapla
Seçenekler
Okunmamış 03.11.07, 02:48 AM   #101
abdulkadir
Kardeş

abdulkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 337

Tesekkür: 82
182 Mesajına 221 Teşekkür Aldı

Seviye: []
Aktiflik: /
Güç: /
Deneyim: %

Tecrübe Puanı: 13 abdulkadir is on a distinguished road
Standart Cevap: Çeçenistan'dan Haberler

Komutan Ramazan şehit oldu

Çeçenistandan gelen haberlere göre Güney-Batı Cephe Komutanı Tarhan Gaziyev'e bağlı Şatoy bölge Komutanı Ramazan 21 Ekim'de Rus işgalcilerle girdiği çatışmada şehit olmuştur (inşa Allah).

Komutan Ramazan Kafkas mücahitlerin Amiri Dokko Umarov tarafından Dağ-Aslanı lakabı veren Komutanı idi. Bir kaç ay önce Şatoy bölgede girdiği çatışmalarda Rus işgalcilerin helekopteri düşürmüşlerdi. Ramazan bölgede hem işgalcilerle mücadele veriyordu hem halk arasında tebliğ çalışmaları yürütüyordu.

21 Ekim 2007'de Roşni-Çu bölgesinde teftişe çikan Komutan Ramazan ve yardımcısı işgalcilerin kurmuş oldukları pusuya düştüler. Komutan Ramazan "SVD" tipi Rus yapımı snayper silahi ile gözünden vurularak ilk an şehid düştü. Arkadaşı işgalcilerle çatışmaya girdi. Yaklaşık 45 dakika süren çatışma sonrasında Ramazan'ın arkadaşın tüm mühimmatı bitmiş olmalıki çatışmalar durmuştu.

Çeçen mücahit kendisi ağır yaralanmıştı. Teslim ol çağrısına teslim oluyorum yanıtı veren mücahit Rus işgalcilerin yanına geldiklerinde elindeki el bombanın fünyesini çekerek iki işgalciyi öldürerek son nefsini vererek şehid oldu. Çeçenler Ramazanı ve arkadaşını hiç unutmayacaklardır. Allah şehadetlerini kabul etsin ey Dağ-Aslanı ve arkadaşı.

Kavkaz Center+Çeçen Online

[Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]

filistin,çeçenistan,keşmir,dogu türkistan,telafer,kerkük,afganistan,lübnan,more...
abdulkadir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03.11.07, 04:35 PM   #102
deryazoğlu

deryazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 15693

Tesekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı

Tecrübe Puanı: 7 deryazoğlu is on a distinguished road
deryazoğlu - MSN üzeri Mesaj gönder

bu yüreklerden hiç bir zaman ayrılmayacaksınız her zaman hayal etdiğimiz ve özendiğimiz şehitler olmaya devam edeceksiniz allah mekanınızı cennet eylesin

deryazoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03.11.07, 07:36 PM   #103
H.H.E.
Guest

H.H.E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No:

Allah şehadetini kabul etsin..

Okunmamış 11.11.07, 10:57 PM   #104
abdulkadir
Kardeş

Rus işgalciler 6 yaşındaki çocuğu öldürdü

İnguşetya'dan gelen haberler Rus işgalcilerin gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor. İnguşetya'nın Sunjenskiy ilçesine bağlı Çemulga köyünde Rus "FSB" birliği Ramazan Amriyev'in evine operasyon düzenlediler. Operasyon sonucunda 6 yaşındaki Rahim Amriyev öldürüldü.
İnguşetya'da Rus işgalciler kadın çocuk demeden öldürmeye devam ediyorlar. Bugün Rus emperyalizmi yapmış olduğu soykırımına bir yenisini daha eklendi. İnguşetya İçişlerine bağlı Rus işbirlikçi yetkililerin verdiği bilgilere göre, Rus "FSB" birlikleri bir ihbar üzerine Ramazan Amriyevin evine sabah 6.30�da bir operasyon düzenlediler. Hiç bir uyarı yapılmaksızın eve giren caniler evde bulunan 6 yaşındaki Rahim Amriyev'i kafadan vurarak öldürdüler.
İşbirlikçilerin verdiği bilgilere göre, "FSB" birlikleri evde hiç bir mücahiti bulamayınca öldürdükleri 6 yaşındaki Rahim Amriyev'in yanına "Kalaşnikof" marka bir otomatik silah bırakarak cinayeti örtbas etmeye çalışıyorlar.
Köyü tamamen abluka altına alan işbirlikçiler olay yerine kimseyi yaklaştırmıyorlar, "FSB" birlikleri büyük bir yanlışlık yaptıkları açıklayarak böyle hatalar olabilir demekle yetindiler.
Hiçbir devlet, hiçbir insan hakları örgütü Rusya nın bu devlet terörüne karşı seslerini çıkarmıyor. Rusya yı mahkeme etmeye kimse yanaşmIyor.
Elbet Allah’ın mahkemesi kurulacak din günü hesaplar görülecektir. Fakat her şeye gücü yeten Allah ın mücahitlerin elleri ile bu zulmü yapanları dünya hayatın dada azaplandırması için bizler dua etmekteyiz.
Allah ım! Mazlumların intikamını zalimlerden al ve senin yolunda ki mücahitleri düşmanlarına galip getir. ÂMİN

Resimlerde: Amriyev ailesi ve onların tahrip edilen evi. Öldürülen Rahman Amriyev mavi tisörtlü.

filistin,çeçenistan,keşmir,dogu türkistan,telafer,kerkük,afganistan,lübnan,more...
Okunmamış 16.01.08, 03:56 PM   #105
abdulkadir
Kardeş

5 Şehid Anasının Cihadı

Ona oğullarının sonuncusunun ölüm haberi verildiğinde, ondan ilk duyulan şey şu oldu: "İnna lillahi ve inna ileyhi raciun" (Şüphesiz Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz).
Ve ekledi: "Yüce Allah duamı, çocuklarımı cihad yolunda almayı kabul etti. Allah bu haberi bana vereni mükafatlandırsın."
Tek bir gözyaşı, hiçbir ağlanma sızlanma olmadı. Ve o anda misafirlerini doyurmak için koşuşturmaya başladı, hazırlamaması için de yalvarılamazdı: "Böyle güzel bir haberden sonra sizi nasıl bırakabilirim? Biz de böyle yapılmaz çünkü."

Evinde olanların en iyilerini çok çabuk topladı ve masaya koydu. Misafirler sadece ev sahibini üzmemek için biraz dokundular. Argunlu Zara Muskiyeva'nın hikayesini ilk duyduğumda, diğerleri gibi ben de onun imanı ve soğukkanlılığına hayret ettim.

Gurbette Zara'yı hemen bulamadım. O, olayın detaylarını öğrenmek için vatanına gitmişti. Birkaç gün sonra Muskiyev ailesini yakından bilen tanıyan ortak bir tanıdığımızın misafirperver evinde görüştük. Bu kişi Abubakar idi (İbrahim Mecidov), Abdulhalim Sadullayev'in devlet başkanlığında, devlet başkanlığı genel sekreteri idi.
Ne acıların, ne yılların yaşlandıramadığı bir kadın görüyorum. Çok dinç ve canlı. Hiç kimse ona, omzunda zorlu bir hayat olan altmış yaşını vermez. Onun tüm şüpheleri altüst eden yüksek sesinin hükmettiği evde, ölüm hakkında üzüntülü konuşmalara artık yer yok, sadece düzenli bir hayat, hayatın aslında nasıl olması gerektiğine dair düşünceler var.
Zara anlatıyor: "Sonuncuları İsa ve Ali hayatlarını kaybettiklerinde haberim yoktu. Akrabalarımdaydım. Ölüm haberi ilk önce oraya geldi. Ama hiç kimse bana bir şey söylemedi. Gizlediler. Kalbimden korktular. Sonra eve döndük ve ben her zaman olduğu gibi tespihi aldım. Ve her zaman olduğu gibi mücahitler için zikrettim. Oğullarımı hiçbir şekilde diğerlerinden ayırmadım. Alllah'a hepsini esirlikten ve haysiyetsizlikten koruması için dua ettim.
Saat dokuzda, haber saatinden önce Abubakar karısıyla birlikte bize geldi ve şöyle dedi: Henüz bir şey bilmiyor musunuz yoksa?
Ben de diyorum:
- Anlat, neler var orada?
Abubakar şöyle diyor:
- Kahramanlığınızı bilerek, size bir şey söylemeye karar verdim. Güzel bir haber. İsa ve Ali şehit oldular, İnşallah.
Benim için bu büyük bir sevinçti. Ardından Abubakar’a çok teşekkür ettim… Ölünceye kadar Allah'tan onun için rahmet isteyeceğim.
İşte o zaman oğullarımın babası, kendisinin ve kız kardeşinin haberi akşam altı haberinde duyduklarını, ancak söylemek için uygun bir vakit beklediklerini söyledi".
Beş oğlunu yitiren bir annenin kalbini hayal etmek benim için zor. Ama o ben sormadan davranıyor ve şöyle diyor: " Kalbim taş gibi. Allah'ın izniyle Allah'tan başka kimseyi dinlemez. Sebep yokken nasıl ağlanabilir? Ölenleri değil yaşayanları düşünmek lazım. Şu dakikalarda ormanda geceleyen veya düşman eline düşebilecek olanları".
Zara münafık ve işgalcilerin eline düşenlerin başına neler geldiğini biliyor: kendisi de buralardan geçti. Tsotsan-Yurtlu 'cesur' gençler yalınayak ve başı açık Zara'yı yerde sürükleyerek iki gün boyunca Abdulhalim Sadullayev ve oğulları hakkında sorgulamıştı.
Muskiyev ailesi köken olarak Tsotsan-Yurt'tan, ama Zara özel sürülen bir ailenin çocuğu olarak Orta Asya'da doğdu. Geri döndüğünde ailesi Argun'a yerleşti. Eşi ile de orada tanıştı.
Kendini bildiğinden beri, Allah'tan imanlı çocuklar vermesini, onlar artık olmadığında da Elhamdülillah diyebilmeyi istedi. Ve hem kız, hem erkek öyle çocukları da oldu.
Zara uzun yıllar inşaat firmalarında çeşitli işlerde çalıştı, kocası her zaman yerel karayolu firması şoförü idi.
Yedi çocuk yetiştirdiler. Onların ikisi kızdı. Biri yirmi yaşın biraz üzerindeyken öldü. İkinci kız evlendi, ama kısa bir süre sonra tek başına kaldı. Kocası inşallah şehitlerden.
Çocukların biri diğerini tamamladı, büyükler küçüklerine baktı ve hiçbir zaman anne-babalarını üzmedi. Ve annenin hiçbir zaman onlardan dolayı hoşnutsuzluk duyacak bir nedeni olmadı, veya onlardan birini diğerlerinden fazla sevecek bir nedeni. Ama İsa ile ilgili eğlenceli bir olay vardı ve bu olay daha sonra tüm ailenin Zara ile şakalaşmasına sebep oldu. Altı aylık İsa ile annesi Caharkale hastanesine gittiklerinde 1978 yılıydı. O zamanlar bir dönem ülkede çocuklar kaybolmaya başlamıştı. İsa'yı da yabancı bir kadın çalmaya kalkışmıştı. Allah'a şükür hırsız kadın yakın bir otobüs durağında yakalandı. İşte o zamandan beri Zara'nın İsa'ya daha bir düşkün olduğu yönünde ailede şüpheler ortaya çıktı. Onlar kendi aralarında "İsa'nın serçe parmağı acımasın diye Zara hepimizi defnetmeye hazır" diye şakalaşıyorlardı. Elbette bu böyle değildi. Onun için hepsi birdi. Bugün bu olayı hatırlayan annenin kendisi de tebessüm ediyor.
Onların hepsini birleştiren İslam’dı. Anne şöyle diyor: "Kendimi bildim bileli, tüm oğullarımın dilinde sadece Allah'ın söyledikleri vardı."
Ve Rus işgalciler Çeçen halkına karşı acımasız ve uzun bir istila savaşına başlıyor ve tüm barışçıl gayeler, istekler geçmişte kalıyor. İlk günlerden itibaren anne ve oğullar arasında bir konuşma geçiyor. Aile toplantısında çocuklar şunu söylüyor:
Zara, eğer sen kendin bunu istersen, senin için bunun faydasının ne olacağını anlarsan, bizim için cihad hayır duası yaparsan, mutlu bir anne olursun. Bunu kabul edersin veya etmezsin, biz yine de cihada gideceğiz.
Süt bebekliklerinden itibaren onları iman ile yetiştiren anne buna ne cevap verebilirdi. Hayatı boyunca tüm yedi çocuğundan Allah'a hizmeti isteyen biri olarak. O onlardan namaz kılmalarını isteyip, onları dini ibadetlere göndermedi mi? Çocuklar henüz okula başlamadan namaz kılmayı öğrendi. Ailede hiçbir baskı yoktu. Çocuklar yetişkinlerini takip ediyordu.
Allah Zara'yı hayırlı çocuklarla mutlu etti ve o hiçbir şekilde O'nun yolunda engel olarak duramazdı. Elbette o, beş oğlundan dördüne cihad için hayır dua etti. O zamanlar Ali'nin yaşı henüz küçüktü. Diğerleri savaşmaya başladı.
Savaşta onlar düşmana korku yaşattılar. Küçük Kadirov İsa'nın başı için milyon dolar ödül koymuştu.
Abubakar anlatıyor. Muskiyevlerin askeri yolu efsanevi Argun cemaatinde başladı. Bu cemaat düşmana yıllarca korku yaşattı. Şehirden geçen yolu Ruslar için gerçek bir cehenneme çevirdiler. Düşman buradan geçemedi, hızlı bir şekilde uçtu gitti. Birçok Rus ve münafık burada ölümü tattı.
Bu cemaat Abdulhalim Sadullayev'in cemaati idi. Abdulhalim Sadullayev'in ideolojik meseleler danışmanı ve sağ kolu Şamil Muskiyev idi. Onun ölümünden sonra yerini beş kardeşten en küçüğü olan Ali almıştı. Sadullayev'in ölümünden sonra Ali İsa'ya katıldı.
Annesinin söylediğine göre, İsa savaştan önce Mashadov'un yakınında idi, savaşın başlamasının ardından her zaman Abdulhalim Sadullayev ile beraberdi. Üç kez tutuklandı. İkinci kez tutuklandığında henüz on bir günlük evliydi. Hankala başkanı (veya onun adına biri) Zara'ya bir not gönderdi: " 25 gövde getirin, ben oğlunu annesi ile görüştürürüm". Zara tüm tecrübesizliğiyle, ifade edilen şeyin patlayıcı olduğunu düşündü ve görüşmeye gitti.
- Ee ne getirdin?
- Gövde dediğiniz nedir?
- Otomatik silah.
- Ne düşünüyorsunuz, onları sebze bahçesinde mısır gibi mi yetiştiriyorlar? Eğer durum bu ise, oğlumu hiç göstermeyin. Bırakın onu öldürsünler.
Ve gitti. Bundan iki hafta sonra daha İsa'yı bir yerden başka bir yere götürdüler ve ailesinin onun izini bulmasına izin vermediler. Gudermes'e götürülürken yolda, sürekli olarak kardeşi Şamil'in öğrettiği gibi dua ediyordu. Argun'a geldikleri gibi grup başkanı arabadan indi ve diğerlerine gitmelerini söyledi. Onlar da Gudermes'e kadar gittiler ve pazara göndüler. Galiba işgalcilerin almaları gereken bir şeyler vardı. Koruma arabadan indiğinde çekirdek satan kadın İsa'yı fark etti: "Çeçen misin?" Ve cevabı duyduğu gibi tüm pazara bağırdı: "Yardım edin! Çeçen genci götürüyorlar!" Pazar ayaklandı, askerler toparlanamadan, kadınlar her taraftan geldi ve İsa'nın götürülmesine izin vermedi.
Savaşın başında Çeçenler, her bir Çeçen’e kaç Rus’un düştüğünü hesapladılar. Bu 150 kişiydi. Bu bir ölçüydü ve İsa kendi görevini yerine getirdi.
Ve bu Çeçen komutanlıklarının güveni ile Şali, Kurçaloy, Aıtur, Argun'da oldu, buralarda düşman için gerçek bir cehennem oluşturdu. Ekim 2004'de Tsotsan-Yurt'a, Temmuz 2004'de Şali Emniyet çalışanlarına, Ocak 2005'de Argun'a, 15 Eylül 2005'de …
İsa mücahitleri korumayı başardı, her zaman önde kendi gitti. Yaz boyunca sadece altı mücahit kaybetti. Ama o kendisini koruyamadı.
İsa ve Ali ile anneleri ölümlerinden üç ay önce görüşmüştü. Bundan önceki üç yıl hiç görüşmemişlerdi.
İlk olarak savaştan Musa'nın ölüm haberi geldi. Bu 2 Kasım 1999'da oldu. Delikanlı henüz 19 yaşındaydı. Henüz aile kurmamıştı. O zaman Argun'dan bir grup Çeçen savaşçı keşif için Gudermes'e gitti, dönüş yolunda pusuya düştü.
Ruslar o zaman Musa'nın cesedini 1000 dolara vereceklerine söz verdi. Bu parayı Abdulhalim Sadullayev verdi, ama o zaman Zara bunu öğrendiğinde kabul etmedi. Ve diğer anneleri düşmanı, şehit olan çocuklarını geri almaya alıştırmamaya çağırdı. Ruslara ' Oğlumun ruhu Allah'ta, cesedini ise sırtınıza yüklenin" dedi ve Argun'a geri döndü. Tam bir hafta sonra paranın olmayacağını anladıklarında, Musa'nın cesedini getirdiler ve bahçelerinin yanına bıraktılar.
Şoyp 2002'de, 35 yaşındayken hayatını kaybetti. Birinci ve ikinci savaşta iki kez yaralanmıştı. İhbar kurbanı oldu. Onu öldürdüler ve köpeklere attılar. Daha sonra elbiselerinin teşhisi için annesini çağırdılar. Ceset yoktu. Hainin kim olduğunu sonradan öğrendiler ve Allah'a havale ettiler.
En büyükleri olan Şoyp babası ve erkek kardeşleri, herkes için ilgili ve dikkatli biriydi. Evde düzeni sağlıyordu. Bundan dolayı da diğerleri de düzenli kişiler olarak yetişti. Girişimci ve yetenekli idi. Ticarete atılmıştı, bundan önce de teknik okulunu bitirdi, ikinci eğitimde ekonomi enstitüsünde okudu.
Daha sonra Şamil hayatını kaybetti. Eylül 2005'de Argun'da. Şamil bir mücadelede öldü ve mücahidin cesedine hürmetsizce davranıldı. Annesine, oğlunun kafasını kestikleri söylendiğinde, sükunetle ve soğukkanlılıkla: "Önemli değil. Ruhu cennette" dedi.
Şamil'in güçlü bir imanı vardı ve ailesinde her bir erkek kardeşinin ve kız kardeşinin Allah'a hizmet etmeleri için çabaladı. Çocukken çalışkandı, annesine işlerinde yardım ediyordu, küçüklüğünden beri dini eğitimi hayal ediyordu. Onbirinci sınıfı bitirdiği gibi, İslam enstitüsüne yazıldı, oradan 1992'de 16 yaşındayken Mekke'ye giderek Hac yaptı. Eve döndükten sonra Arapça ve dini dersler verdi. Öğrencileri çoktu. Kafkasya televizyonunda sıkça vaazlar verdi.
En son İsa ve Ali hayatlarını kaybetti.
Çeçenya toprağı Zara'nın oğullarının kanıyla sulandı. Muskiyevlerin üzülecek bir şeyi yok. Kendileri hakkında bu dağlarda güzel bir hatıra bıraktı. Ve başı dik gururla yürüme imkanını sadece sonraki nesillere değil, vatanının kaderine kayıtsız olmayan herkes için bıraktı.
Muskiyev sülalesi de sönmeyecek. Ölenler yerine Allah başkalarını verdi. Ailede halen erkekler yetişiyor, şimdi bu babaanne Zara için büyük bir sevinç.
Ve Çeçenya'ya verdiği değerli anneler için hamdolsun. Onlarsız Çeçenya ne olurdu ve onlar olmadan biz kimiz?
Urus-Martan'dan altı oğlunu cihad yolunda kaybeden Ahmadova Zura ile ilgili olayın görgü tanığı oldum. En küçük ve yakışıklı oğlu Zelimhan'ın ölüm haberini götürmek zorunda kaldım. O annenin ilk ifade ettiği şey şu oldu: "Elhamdulillah. Demek ki, hepsini cihad için doğurdum." Ve o da tek bir damla gözyaşı akıtmadı.
Gudermes bölgesinin Noyber kasabasından Visayeva'nın hikayesi de önemli. İşgalcilerin elinden hayatını kaybetmiş olan dördüncü oğlunun başında geceyi geçirmeyi çok istiyordu. Sonunda odaya girmeye karar verdi ve şöyle dedi: "Kınamak için acele etmeyin. Ağlanıp sızlanmak için burada değilim. Sadece bugün onu yalnız bırakmak istemiyorum. Bu onların yolu ve onlar böyle gittiğinde bu benim için en büyük ödül oluyor".
Arsemikovların annesi savaşta dört kayıp veriyor ve gururla oğulları hakkında konuşmaya devam edecek. Barayev, Tsagarev'in anneleri de çok yiğitçe duruyorlar…
Onlar, annelerimiz ve kahramanlıkları hakkında efsaneler dolaşıyor.
Allahu Ekber!
Kaynak: Daymohk / Ajans Kafkas

Okunmamış 23.01.08, 01:50 AM   #106
AliOsman
Erkek Üye

AliOsman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 22242

4 Mesajına 4 Teşekkür Aldı

Tecrübe Puanı: 10 AliOsman is on a distinguished road

MERKEZ CEPHE KOMUTANI MÜSLİM ŞEHİD
Komutan Ebu Bekir Basayev in şehadeti ile merkez cephe komutanlığı görevine atanan Ahmedov gurubu komutanlarından Komutan Müslim in şehadet haberi doğrulandı.
15 Ocak akşamı Grozni de bir eve düşman güçlerinin çok sayıda zırhlı araç ve askerle düzenledikleri operasyonda biri kadın 4 mücahit in şehadet haberi gelmişti. Şehit olanlardan Üveys Taçiyev in komutan Müslim olduğu ifade edilmiştir. Şehit olan kadının ise Komutan Müslim in hanımı olabileceği açıklanmıştır.
Çeçenistan cihadında özellikle şehir bölgelerinde mücadele vermek oldukça riskli ve zorludur. Merkez cephe komutanlığı bünyesindeki komutan ve mücahitlerin isim ve resimleri özellikle gizlenmektedir.
Rabbimiz yolunda şehadet şerbeti içen tüm komutan ve mücahit kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin.

Rabbim sehadetini kabul etsin Emir Muslim, Kafir rus ordusu ve murted munafiklarin sonu InsAllah en kisa zamanda sizin ellerinizle olur.

AliOsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 23.01.08, 11:12 AM   #107
iraz
Genel Sorumlu

iraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 218

Tesekkür: 1437
712 Mesajına 1037 Teşekkür Aldı

Tesekkür: 1.437
712 Mesajına 1.037 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 15 iraz will become famous soon enoughiraz will become famous soon enough

Şehitlerimiz için dua edelim inşallah. Mevlam şehadetlerini makbul eyleye.
Lillahi tealel fatiha

HZ. ALİ (ra)
iraz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26.01.08, 05:19 PM   #108
AliOsman
Erkek Üye

Dağıstan köyüne Rus zulmü

Dağıstan'ın Gimri köyü 15 Aralık 2007 tarihinden beri Rus ablukası altında tutuluyor. Köyün çevresine tank, top ve helikopter destekli 10 bin asker konuşlandıran Rusya, köylülere nefes aldırmıyor.
Rusların sorguya aldığı gençlerden 5'inin kayıp, 1'inin öldüğü ve bir diğerinin ise yoğun bakımda olduğu belirtildi. Bölgeden edinilen bilgiye göre köyün erzağı bitmek üzere.

Rusya, yıllardır işgal altında tuttuğu Dağıstan'da bölge halkına nefes aldırmıyor.
Rusya, bir yandan Müslüman Dağıstan halkını asimile etme çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan köyleri adeta cezaevi durumuna getirme gibi ilginç insanlık dışı uygulamalara imza atıyor.

Rusya son olarak Dağıstan'nın Unsukol bölgesinde bulunan Gimri köyünü abluka altına aldı. Rusya'nın köyün çevresine tank, top ve helikopter destekli 10 bin asker konuşlandırdığı bildirildi.
Bölgeden edinilen bilgilere göre köye giriş ve çıkışlar yasaklandı.
Köydeki 15 ile 35 yaş arası insanlar götürülüp birkaç gün sorgulanıyor, işkenceye maruz kalıyor. Sorguya alınan gençlerden 5'inin hala kayıp, 1'inin öldüğü ve bir diğerinin ise yoğun bakımda olduğu belirtildi.

Evler kullanılamaz hale getirildi

Evler aranma bahanesi ile kullanılamaz hale getiriliyor.
Gece saat 22:00 ile sabah saat 09:00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Sokağa çıkma yasağı bağ-bahçe ve hayvancılığı yapılamaz hale getirmiş durumda. Rus askerleri köy okulunu da kapattı.

Köydeki erzağın neredeyse tükenme noktasına geldiği ifade ediliyor. Rus askerleri dışarıdan gelen gıda maddelerinin köye alınmasına izin vermiyor.

Gimri ile ilgili tüm yollar kapalı durumda ve bu tüm bölgeyi olumsuz etkiliyor.
Halkın askeri yetkililerce tehdit edildiği, sarhoş olan bazı Rus askerlerinin halka saldırdığı bildiriliyor. Köye yönelik kuşatmasını kaldırmayan Rusya, operasyonun devam edeceğini açıkladı.

Gimri köyü, imamlar diyarı olarak biliniyor

Rusya'nın dönem dönem bu tür uygulamalarla baskı altına aldığı Gimri, 3 bin 500 nüfusa sahip dağların arasına konuşlanmış tarihi bir köy.

İmamlar diyarı olarak bilinen köy, Kafkasya tarihinde önemli bir yeri olan İmam Gazi Muhammed ve İmam Şamil'i içinden çıkarmakla tarihe geçmiş. Eğitim seviyesinin oldukça yüksek olduğu köy, 15 Aralık 2007 tarihinden beri Rus ablukası altında.

Kaynak: İHH

Kavkaz Center

Okunmamış 26.01.08, 11:41 PM   #109
Reşadiyeli Mücahid
Kardeş

Reşadiyeli Mücahid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 15520

Tesekkür: 1
22 Mesajına 23 Teşekkür Aldı

Tecrübe Puanı: 8 Reşadiyeli Mücahid is on a distinguished road

RABBİM ONLARIN yar ve yardımcılarıdır inşallah.benim bi tanıdığım anlatıyodu.istanbulun bi yerinde çeçenyaya gitmek için eğitim alan tanıdıkklarından biri demişki çeçenyalılar bizi istemiyor.biz zaten çoğunluğuz.bize dua lazım silah lazım dediler.demiş...
evet onlara dua ve silah gerek.zaten mücahid çokmuş orda.bizdende dualar eksilmiyor hiç bi zaman...rabbim yardımcıları olsun.
bu arada ruslarada iki çift söz söylemezsem olmaz.o köpekler zaten yenildilerde dünya basını bilerek fazla takip etmiyor.rusların çeçenistanda ne hallerde olduğunu bi görseniz ah.o rus ordusu ne bozgunlar yiyor kafkas mücahidlerimiz tarafından.haberlerini alıyoruz burdan...rabbim başta şamil basayevlere,cevher dudayevlere olmak üzere tüm şehit kafkas mücahidlerine yardım eylesin inşallah...

Reşadiyeli Mücahid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26.01.08, 11:58 PM   #110
AliOsman
Erkek Üye

Alıntı:
Reşadiyeli Mücahid´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
RABBİM ONLARIN yar ve yardımcılarıdır inşallah.benim bi tanıdığım anlatıyodu.istanbulun bi yerinde çeçenyaya gitmek için eğitim alan tanıdıkklarından biri demişki çeçenyalılar bizi istemiyor.biz zaten çoğunluğuz.bize dua lazım silah lazım dediler.demiş...
evet onlara dua ve silah gerek.zaten mücahid çokmuş orda.bizdende dualar eksilmiyor hiç bi zaman...rabbim yardımcıları olsun.
bu arada ruslarada iki çift söz söylemezsem olmaz.o köpekler zaten yenildilerde dünya basını bilerek fazla takip etmiyor.rusların çeçenistanda ne hallerde olduğunu bi görseniz ah.o rus ordusu ne bozgunlar yiyor kafkas mücahidlerimiz tarafından.haberlerini alıyoruz burdan...rabbim başta şamil basayevlere,cevher dudayevlere olmak üzere tüm şehit kafkas mücahidlerine yardım eylesin inşallah...
tamamen asilsiz haber, Turk emirimiz Ebu Zer ve diyer bir mucahit agabeyimiz tam tersini soyluyor hemde video'da. Anlatilanlar kafir Rusyanin oyunu ! Mucahitler azalsin diye ! Yabanci Mucahitlerin Emirimiz Muhenned 1-2 sene once buraya 40 turk mucahidi lazim demisti. ne olduda 1-2 senede gerek kalmadi ?

Mucahitlere elbetde maddi manevi yardim gerekiyor ! Cihad'i yanlis goren kendisi yanlis icindedir. Rahman nediyor kuran-i kerimde ? sizler kafir olmadikca onlar sizin yakanizi birakmaz ! Davamiz surecek !

Okunmamış 27.01.08, 12:06 AM   #111
Reşadiyeli Mücahid
Kardeş

Alıntı:
AliOsman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tamamen asilsiz haber, Turk emirimiz Ebu Zer ve diyer bir mucahit agabeyimiz tam tersini soyluyor hemde video'da. Anlatilanlar kafir Rusyanin oyunu ! Mucahitler azalsin diye ! Yabanci Mucahitlerin Emirimiz Muhenned 1-2 sene once buraya 40 turk mucahidi lazim demisti. ne olduda 1-2 senede gerek kalmadi ?

Mucahitlere elbetde maddi manevi yardim gerekiyor ! Cihad'i yanlis goren kendisi yanlis icindedir. Rahman nediyor kuran-i kerimde ? sizler kafir olmadikca onlar sizin yakanizi birakmaz ! Davamiz surecek !
abim bu dava sürdükçe bende bu davanın içinde olcam ama benim aldığım bi haber öleydi ve de öle olmuştu gerçektende...ruslar darbe yiyor hep diye duydum tabii asılsız olabilir.çeçenyaya gidipte onların halini göremedim maalesef.rabbim nasip etmedi daha doğrusu.öle diyim ben.o zaman durumumda müsaitti.şimdi o durumumda müsait değil.sadece dua edebiliyorum.ama en ii cihad nefsle cihaddır...burdada nefsimle cihad ediyorum...bu arada cihadı yanlış gören ne demek.onuda sölersen sevinirim abi.hayırlı akşamlar.

Reşadiyeli Mücahid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 27.01.08, 12:13 AM   #112
AliOsman
Erkek Üye

Alıntı:
Reşadiyeli Mücahid´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
abim bu dava sürdükçe bende bu davanın içinde olcam ama benim aldığım bi haber öleydi ve de öle olmuştu gerçektende...ruslar darbe yiyor hep diye duydum tabii asılsız olabilir.çeçenyaya gidipte onların halini göremedim maalesef.rabbim nasip etmedi daha doğrusu.öle diyim ben.o zaman durumumda müsaitti.şimdi o durumumda müsait değil.sadece dua edebiliyorum.ama en ii cihad nefsle cihaddır...burdada nefsimle cihad ediyorum...bu arada cihadı yanlış gören ne demek.onuda sölersen sevinirim abi.hayırlı akşamlar.
deyerli kardesim..
cihadi yanlis gorenler derken seni kastetmedim kendilerine Muslumanim dedigi halde mucahitlere terrorist diyenlere bu lafim.
Evet Cecenistanda Elhamdulillah kefereler buyuk darbe yiyiyor fakat bu oraya mucahit gerekmiyor anlamina gelmez.
Nefsinle cihad zaten olunceye dek surecekdir, ondan kacis yok. Ama bellimi olur Rabb sana bana herkeze cihad i nasip ederse, gidilmeli. Cunki kuran oyle diyor. mallariniz cocuklariniz size engel olmasin diyor.
Suan elimizden ne gelir ? dua ve imkan varsa maddi yardim.

Merhum mucahit sener agabeyimiz'in vasiyeti'nin bir kismi su idi : cokca dua edin, ben gidemedim diye uzulmeyin.

InsAllah onun tavsiyesine uyacagiz, nasip olursa Elhamdulillah, nasip olmassada Elhamdulillah.

Selamun aleykum rahmetullah, hayirli geceler mucahid

Okunmamış 27.01.08, 12:26 AM   #113
Reşadiyeli Mücahid
Kardeş

Alıntı:
AliOsman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
deyerli kardesim..
cihadi yanlis gorenler derken seni kastetmedim kendilerine Muslumanim dedigi halde mucahitlere terrorist diyenlere bu lafim.
Evet Cecenistanda Elhamdulillah kefereler buyuk darbe yiyiyor fakat bu oraya mucahit gerekmiyor anlamina gelmez.
Nefsinle cihad zaten olunceye dek surecekdir, ondan kacis yok. Ama bellimi olur Rabb sana bana herkeze cihad i nasip ederse, gidilmeli. Cunki kuran oyle diyor. mallariniz cocuklariniz size engel olmasin diyor.
Suan elimizden ne gelir ? dua ve imkan varsa maddi yardim.

Merhum mucahit sener agabeyimiz'in vasiyeti'nin bir kismi su idi : cokca dua edin, ben gidemedim diye uzulmeyin.

InsAllah onun tavsiyesine uyacagiz, nasip olursa Elhamdulillah, nasip olmassada Elhamdulillah.

Selamun aleykum rahmetullah, hayirli geceler mucahid
EYVALLAH ABİM,EYVALLAH...

Okunmamış 31.01.08, 12:20 PM   #114
AliOsman
Erkek Üye

Ruslar, Çeçenistan'da Köyleri Bombaladı [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] Perşembe, 31 Ocak 2008

Çeçenistan da işgalci Rus birliklerine yönelik saldırı haberleri yurdun her bir yanından gelmeye devam ediyor.
İşgalciler asker kayıpların artmasıyla hırçınlaşarak köylere bomba yağdırıyor ve değişik bölgelerde mücahitlere yardım ettikleri lojistik destek verdikleri gerekçesi ile sivil insanlara baskıları arttırarak tutsak ediyor.

Mücahitlerce Açhoy-Martan bölgesindeki Bamut köyü civarlarında konuşlandırılan Rus işgalcilere karşı büyük çaplı operasyon düzenledi. Mücahitler saldırıda ağır makineli silahlar, roket atarlar ve havan topları kullandılar.

Çatışmayla ilgili Rus birlikleri kayıplarını 1 ölü 3 yaralı olarak bildirmesine karşılık mücahitlerin açıklamalarına göre işgalcilerin kayıpları çok daha fazla.. En az 10 işgalci Rus askerinin ölmüş olabileceği, bir o kadarında yaralı olduğu ve 1 askeri aracın yok edildiği ifade edildi.

Çatışmalardan sonra mücahitlerin ormanlık alana kayıp vermeden çekildiği belirtilirken ağır kayıplar veren işgalci Rus askerlerinin korku ve panik içerisinde bölgeyi havan ve top atışına tuttuğu belirtildi.

Adeta kayıplarının acısını sivillere saldırarak çıkartmak isteyen işgalcilerin bombaları Gehi kasabasına yönlendirildi. Köye çok sayıda (20 kadar) bomba düştü. Hafif şekilde yaralananların olduğu, bombalamalarda Altı evin isabet aldığı, çok sayıda evin kapı ve pencerelerinin de kırıldığı ifade edildi. Bombardıman sonucu Gehi ve komşu köy Valerik’in elektrik ve gazı da kesildi.

Aynı şekilde Çeçenistan ın değişik bölgelerine artan direnişi kıramayan işgalci ve yandaşları, direnişçilerle bağlantılı oldukları suçlamasıyla sivillere yönelik operasyonlar başlattı.

Son 2 gün içerisinde sivillerden 10 a yakın kişinin tutulduğu Bu kişilerin direnişçileri evlerinde barındırıp, ilaç, elbise ve yiyecek temin etmek, işgalci güçlerin yer ve hareketleri hakkında bilgi sağlamakla suçlandığı ifade edilmiştir.

Allah ım! Özgürlük mücadelesinde yiğitçe destanlar yazan kardeşlerimizi ve onları yalnız bırakmayan kahraman çeçen halkını sahipsiz bırakma. onları zalim ve kâfirlerin sofrasına yem etme ve onları koru.. Katından bir yardımla zaferi onlara yaklaştır. ÂMİN

Kaynak:alkavkaz

Okunmamış 11.02.08, 02:52 AM   #115
AliOsman
Erkek Üye

MAYINLAR İŞGALCİLERİ KORKUTUYOR
09/02/2008

Kış aylarının en yoğun yaşandığı günler içerisinde mücahitlere karşı operasyonlarını arttırmak isteyen işgalci ve yandaşları mücahitlerin mayınlarına takılmaktan çok korkuyorlar.
İşgalci güçler kendilerini en güçlü ve emin hissettikleri zaman ve yerlerde mücahitlerin kendilerine saldırılar düzenlemesi onları korkutmaktadır. Verilen kayıpların artması özellikle işbirlikçi Kadirov askerleri arasında çözülmelere neden olmaktadır.
Nojay-yurt bölgesinde komutan Ebu Halid e bağlı mücahitler dağlık bölgenin bazı yerlerini işgalci askerlerin dağlık alana çıkışına engel olmak için mayınladılar ve bu bölgelerde geçici nöbetler tutmaya başladılar. Yanlarında işbirlikçi askerlerinde bulunduğu bir gurup işgalci askerinin bölgeye girdiğini fark eden mücahitlerin yerleştirdikleri mayını patlatması ile en az 3 askerin öldüğü ve yaralanan askerlerin olduğu ifade edildi.
Mücahit gurubunun, işgalci askerlerin daha kalabalık bir gurupla bölgeye büyük operasyon yapabileceği düşüncesiyle bulundukları bölgeden uzaklaşarak emin bir bölgeye çekildikleri ifade edilmiştir

alkavkaz.com

Okunmamış 11.02.08, 02:55 AM   #116
AliOsman
Erkek Üye

Mücahitler esir alınan kafiri idam etti

Yayınlama zamanı: 9 Şubat 2008, 12:39

İnternette Kafkasya Emirliğin Silahlı Küvvetlerin Urus-Martan sektörün komutanı Amir Abdul-Malik Dişni tarafından yapılan açıklamanın ses kaydı yayımlandı. Ses kayıtta Amir Abdul-Malik mücahitler tarafından 22 Muharrem 1429 (30 Ocak 2008) tarihinde düzenlenen özel operasyonda Zarodçintsev adlı bir Rus özel timcinin esir alındığını söyledi.

Çeçen Center ajansın bildirdiği gibi Rus kafir kendi tim ile Goyç vadesinde keşif yaptığı sırasında göz altına alındı.

Sorgudan sonra Rus paralı kafir idam edildi.

Abdul-Malikin açıklamasında Rus kafirin esir alınması ve idam edilmesi Cevherkalede şehid düşen Müslüman kız kardeşlerimiz için bir intikam olduğunu söyledi.

Amir Abdul-Malik ayrica mücahitler müslümanlara cinayet işlenen Rus kafir ve Çeçen mürtedlerin isimlerini, adresleri söyleyene para ödülü vermeye hazir olduklarını söyledi.

Kavkaz Center

Okunmamış 19.02.08, 03:38 PM   #117
AliOsman
Erkek Üye

ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR VE ŞEHİTLER VAR
18/02/2008
Rus işgalcilerinin kış aylarında zulüm ve baskılarını arttırdığını ve bu günleri bir fırsat bildiğini saldırıların çoğaldığını ve daha fazla yoğunlaşmasının karşılık çatışmaların şiddetleneceğini haber vermiştik.
Şatoy ve Şaroy bölgelerinden sorumlu komutanlardan Ruslan Seriyev’in de aralarında bulunduğu 4 mücahit düzenlenen özel bir operasyon sırasında şehadete ulaştı.
Şatoy bölgesinin Day köyü yolunda askerlere ait iki araca mücahitler tarafından ateş açılmasıyla çatışma çıktı. Çatışma sırasında işgalci birliğinden ölen ve yaralananların olduğu ifade edildi. Ağır Kayıplar veren işgalciler çatışma Ardından bölgede Şatoy, Şaroy, İtum-kale bölgesi askerleri ve 7. tabura bağlı askerlerin katılımıyla geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. 4 mücahit in bu operasyonlarda yaşanan çatışmalarda şehit olduğu ifade edildi .

Rabbim sehadetlerinizi kabul etsin kardeslerim.

Okunmamış 25.02.08, 10:48 PM   #118
AliOsman
Erkek Üye

BAHAR HAZIRLIKLARI BAŞLIYOR 25/02/2008

Zorlu bir kış aylarından sonra bahar ayları yaklaşmaya başlamaktadır. Geçen bahar ve yaz aylarında artışa başlayan direniş, işgalci ve işbirlikçilerin tüm baskı ve çabalarına rağmen Kış ayları içerisinde de başarılı olmaktadır.
Özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde mücahitlerin yanlarında işgale karşı yer alan genç mücahitlerin geçtiğimiz bahar ve yaz aylarından sonra bu kış içerisinde de büyük tecrübe sahibi oldukları gözlenmektedir.
Bu genç mücahitlerin içerisinde, önümüzde ki bahar ayları içerisinde başarı ve zaferleriyle kendilerinden söz ettirecek komutan adaylarının olduğu mevcut komutanlarca sevinçle haber edilmektedir.
Komutan Hüseyin e bağlı genç mücahitlerce Şali bölgesinde gerçekleştirilen özel operasyon ile işbirlikçi Kadirov askerlerine ait uvazık marka jip pusuya düşürüldü. Araç içerisinde ki 2 işbirlikçi askeri ölürken 2 işbirlikçi Kadirov askerinin de yaralandığı ifade edildi.

Dua´larimiz sizlerle eyy sanli mucahitler

Okunmamış 05.03.08, 06:58 PM   #119
AliOsman
Erkek Üye

EMÍR YASİR DEN BAHAR MÜJDESİ
05/03/2008

Kış şartlarının etkisini azalttığı şu günlerde Kafkas dağlarına bahar havası gelmeye başladı. Mücahitler, Dağlık bölgelerde ağır kış şartlarını geçirdikleri bölgelerden görev yapacakları bölgelere yavaş yavaş ulaşmaya başladılar.
Komutan Yasir e bağlı mücahitlerin Nojay-yurt bölgesinde yola döşedikleri mayını patlatmaları ile BTR zırhlı aracı imha edildi. Patlamada 1 işgalci askeri ölürken en az 4 askerinde yaralandığı ifade edildi.
Komutan Yasir yapmış olduğu açıklamalarda şunları söylemektedir. Allah ın izni ile zorlu olan kış aylarında kolaylığın bol olduğu bahar aylarına girmek üzereyiz. Şunu müjdelemek isterim ki mücahitlerimizin manevi ve askeri gücü oldukça yerindedir. Bizler zorlu kış günlerini boş geçirmedik. Bizlere yeni katılan gençlerimiz ve bir önceki sene aramıza gelen kardeşlerimizle gücümüze güç kattık ve bazı programlar hazırladık. Ümit ediyoruz ki bu sürprizlerimiz işgalci güçleri derinden sarsacak ve zafer günlerini bizlere yaklaştıracaktır. Bu güne kadar olduğu gibi tüm kardeşlerimizden dualarını bizlerden esirgememelerini ister, zafere birlikte yürüyeceğimizi ifade etmek isterim ..
Allah, işgale karşı direniş gösteren yiğit komutan ve mücahitlerimizi korusun ve onları düşmanlarına karşı güçlü kılıp, zafere eriştirsin.. ÂMİN

Okunmamış 06.03.08, 09:32 PM   #120
SON_OSMANLI_ASKERİ

SON_OSMANLI_ASKERİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 25274

Tecrübe Puanı: 7 SON_OSMANLI_ASKERİ is on a distinguished road

Allah gazanızı muzaffer kılsın.Her Türlü Yardıma hazırız inşallah.

SON_OSMANLI_ASKERİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler