İstek ve Öneriler Forumda olmasını istediğiniz değişiklikleri bizimle paylaşın.

Seçenekler
Okunmamış 27.07.10, 03:48 PM   #21
mehmetturmak
Kardeş

mehmetturmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 5
mehmetturmak is on a distinguished road
Standart Cevap: Allah (c.c) rızası için yardım edin

selamünaleyküm kardeşim Allah celle celaluhu eşinize şifa versin. eşinize biran önce hacamat yaptırın bakın bakalım üç harfliler birdaha rahatsız edermi?. saygılarımla....
mehmetturmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 11.12.10, 11:24 PM   #22
ÜSTAD
Genel Sorumlu

ÜSTAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 943
646 Mesajına 1.079 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 12
ÜSTAD is on a distinguished road

Burada hicbir kimse acik adres ve cep telefon numurasi vermesin ve zor durumda kalan siz olabilirsiniz.10.12.2010 cuma kanal 7 iskele sancak programinda Salih Memişoğlu diye bir zat cikti bu kisi doktorlarla birlikte calisiyor cinlerle caalismasi var,belki yardimci olabilir,eger arastirirsaniz.
Ben nur talabesiyim deyipte biri size hakaret ediyorsa,iftira ediyorsa,küfürlü konuşuyorsa,isterse yüz kere külliyatı bitirsin katiyyen bilinki nurla alakası yoktur. Malumdurki üstadın hayatı ortada en zalim en gaddar şahıslara karşı değil hakaret beddua dahi etmemişken bu insanlara ne oluyorki ben nur talabesiyim iddasında bulunuyor
ÜSTAD isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ÜSTAD Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Kebudî (11.12.10)
Okunmamış 11.12.10, 11:29 PM   #23
Kebudî

Kebudî - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2.015
798 Mesajına 1.157 Teşekkür Aldı
Kebudî will become famous soon enough

Kubilay Aktas'in Gizli Telkinle Kuran terapisine basvurulabilir belki,

Gizli telkinle kisinin durumuna göre Kur'andan ayetler, Cevsen gibi büyük dualardan hizbler seciliyor, ve bunlarla bir cd hazirlaniyor.

Genis bilgi için buyrun:

[Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]

Namazi, bu durumlar için gereken dualari, Kuran okumayi aksatmadan bu yönteme basvurulabilir kanaatindeyim.

Bu cd lerin hazirlanmasi için kargo ücreti ödeniyor biliyorum.

Derdi veren Allah dermanini da vermistir, Allah en kisa zamanda kurtarsin.

Kebudî isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kebudî Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
ÜSTAD (11.12.10)
Okunmamış 12.12.10, 12:23 AM   #24
Abbas Hoca
Kardeş

Abbas Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1
Tecrübe Puanı: 5
Abbas Hoca is on a distinguished road

-edit- O zaman bildiğim bir kaç şeyi buradan yazayım ve sitenize bir daha girmeyeyim. Öncelikle ev halkından kimse hiç bir vakit abdestsiz gezmemeli.İkincisi sabah namazlarınızı mutlak suretle camii de kılınız. İşin ilmini bilen bir hoca bulunuz. Hacamat yaptırıp, muska yazdırınız. Muska'yı katiyen çıkarmayınız. Hacamat'ı özellikle ayın 17'si ne gelen Salı günü yaptırın. Eğer 17'si,19'u,21'i hariç başka bir Salı da yaptırırsanız, peygamber efendimiz buyurmuştur ki " Kan durmayabilir " Söke Bağarasındaki hocayı tavsiye edeyim size, madem ki numara verilmiyor. ALLAHIMMMM size yardım etsin sevgili kardeşim.

Konu Kebudî tarafından (12.12.10 Saat 10:15 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: üye ricasi üzere tamamen silmedim fakat düzenledim
Abbas Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 12.12.10, 05:41 PM   #25
ÜSTAD
Genel Sorumlu

Alıntı:
ÜSTAD´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Burada hicbir kimse acik adres ve cep telefon numurasi vermesin ve zor durumda kalan siz olabilirsiniz.10.12.2010 cuma kanal 7 iskele sancak programinda Salih Memişoğlu diye bir zat cikti bu kisi doktorlarla birlikte calisiyor cinlerle caalismasi var,belki yardimci olabilir,eger arastirirsaniz.
Sevgili Abbas kardesim,benimde hakkim helaldir.
Ben nur talabesiyim deyipte biri size hakaret ediyorsa,iftira ediyorsa,küfürlü konuşuyorsa,isterse yüz kere külliyatı bitirsin katiyyen bilinki nurla alakası yoktur. Malumdurki üstadın hayatı ortada en zalim en gaddar şahıslara karşı değil hakaret beddua dahi etmemişken bu insanlara ne oluyorki ben nur talabesiyim iddasında bulunuyor
Okunmamış 13.05.11, 10:56 PM   #26
Tallboy
Kardeş

Tallboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 4
Tallboy is on a distinguished road

Xblue adlı kardeşime çok geçmiş olsun.Bende benzer şeyler yaşadım.Sizinki kadar kötü olmasada gene sıkıntı verici şeylerdi.Böyle şeyler gerçekten kolay değil.
Yazını okuduğumdan beri içim rahat değil.Yazını yazalı çok olmuş ama eğer hala sıkıntı yaşamakta isen sana her türlü yardım edebilirim.
Ben sıkıntılarımdan Bağarasında ki Mustafa Sakarya hoca sayesinde kurtuldum.Hocayı para aldığı için eleştirmişler fakat kendiside dahil 4 kişi çalışıyor.Yani yanında 3 kişi çalıştırıyor ayrıyetten. Bu insanlar başka iş yapmıyor ve sürekli bununla meşkuller.Bu hoca bir şekilde bir kitap elde etmiş ve bütün bunları o kitapdan öğrenmiş.O kitaba nasıl ulaştığı hakkında rivayetler var.Bunlara değinmeyecem.O adam bu kitaptan öğrendiklerini uyguluyor ve bence para almasıda normal. Benden 30 TL aldı.O günden beri sıkıntı yaşamıyorum.Ben parayı helal ediyorum.Çünkü o adam sürekli bu işlerle meşkul oluyor.Allah razı olsun ondan.
Dediğim gibi eğer hala sıkıntı yaşamakta isen sana yardıma hazırım.
Ayrıca bir şey daha söylemek isterim lütfen bu konu hakkında yani cinlerin musallat olmaları hakkında yarım yumalak bilgisi olanlar yorum yapmasınlar.Çünkü gerçekten ciddi bir konu.Çünkü ben kötü şeyler yaşadım.Bu konuda insanları yanlış yönlendirmek vebalı büyük olan bir şeydir.
Tallboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 13.06.11, 10:01 PM   #27
kamyoncu Alper
Kardeş

kamyoncu Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesaja Tesekkür Edildi
kamyoncu Alper is on a distinguished road

Doğma büyüme bağaralıyım. Bülbül hocayıda çok iyi tanırım. Gerçek adı Mustafa SAKARYA'dır. Bakım ücreti en son 30 Tl. idi. Önemli olan hocaya bakılmak değil hocadan bakılabilmek için sıra almaktır. Hocadan sıra almak için de cami imamlığı yapan ve hocanın damatları olan 3 kişiye, hocanın müridi olan Talip isimli şahsa, hocanın oğulları olan ziya ve Abdullah isimli şahıslardan birine rüşvet vermek zorundasınız. Ve bu kişilerin aldığı ücrette 50 Tl. ile 200 Tl. arasında değişmektedir. Yani sizlerin şifa bulmak için gittiğiniz dinen güvendiğiniz kişiler bunu yapmaktadır. Evet hocanın bağarasına 2 minareli cami yaptığı doğrudur. Bunun yanında Kuşadası İlçesinde Bülbül oteli çalıştırdığıda doğrudur. Bülbül hoca için cami yapmak devede kulak gibi bişeydir. Bülbül hoca, damatları, muridleri ve oğulları bizim türk insanı gibi saflar olduğu sürece zevk sefa içinde yaşalar. Aklı olan gelmesin arkadaş Bülbül hoca tam bir söğüşlenme yeri olmuş. Kafanı nereye çevirsen biri seni söğüşlüyor. Yani sizin anlayacağınız tam bir aile şirketi olmuşlar.
kamyoncu Alper isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kamyoncu Alper Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
zambak (18.03.12)
Okunmamış 14.06.11, 01:51 PM   #28
fatihhh
Kardeş

fatihhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 215
212 Mesajına 368 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 9
fatihhh is on a distinguished road

Cinler bağımsız varlıklar değillerdir ,yani istedikleri gibi at koşturamazlar...Allah musallat kılmazsa hiç kimseye kendileri musallat olamaz....Allah'a sığınan ve kaşınmayanlara bir şey olmaz biiznillah...

Bu cin,hoca,muska,büyü ,büyüyü bozanlar gibi sohbetlerden , mesleklerinden ve bu işle uğraşanlardan hiç haz etmiyorum....Saf niyetli insanları kandırıpta bu işi bir kazanç haline getiren ne kadar şeytan varsa(ki malumdur ilmi ilahiye)................ilahi hüküm bellidir onlar hakkında....

Öyleyse sen, sana vahyedilen Kur'an'a sarıl. Şüphesiz ki sen doğru bir yol üzerindesin......Siz ondan sorguya çekileceksiniz.ZUHRUF-43-44

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
fatihhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 17.06.11, 10:06 AM   #29
nuranı
Kardeş

nuranı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
17 Mesajına 22 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 6
nuranı is on a distinguished road

allha siğniyorum inan bana kardeşim şu an ağldim ve çok üzüldüm .allha siğinin dua edin başka çare yok eyer uzak laşabiliyorsa rabbim verecek şifasini menzilde kime gittiniz b,lmiyorum ama abdulbakı hz lerine bir meseleyı açin allhın izniyle iyiy olacak cin süresini okyun eşinize ayetel kürsi nas felak bunlari sürekli okunsun inşanlah iyiy olacak bir de peygamber efendımızden himmet şefaat isteyin salavat getirin bol bol
nuranı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
nuranı Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
ÜSTAD (18.06.11)
Okunmamış 17.06.11, 11:57 PM   #30
bulut_bey79
YA SABIR ÇOK ŞÜKÜR

bulut_bey79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 828
1.538 Mesajına 2.058 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 15
bulut_bey79 is on a distinguished road
bulut_bey79 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Allah (cellecelalehü) rızası için yardım edelim

Cin mektubu ve âyât-ı hırz hakkında
Sual: Cin mektubu nedir?
CEVAP
Peygamber efendimizin, cinlerin zararlarından Müslümanları korumak için Hazret-i Ali'ye yazdırdığı bir mektuptur. Üzerinde taşıyana ve evinde bulundurana o mahluklar zarar veremez.

Eshab-ı kiramdan Ebu Dücane hazretleri anlatır:
Yatıyordum. Değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi, ses duydum ve şimşek gibi, parıltı gördüm. Başımı kaldırdım. Odanın ortasında, siyah bir şey yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı. Hemen Resulullaha gidip, anlattım. Buyurdu ki: (Ya Eba Dücane, Allahü teâlâ, evine hayır ve bereket versin!)

Kalem ve kağıt istedi. Hazret-i Ali'ye bir mektup yazdırdı. Mektubu alıp, eve götürdüm. Başımın altına koyup, uyudum. Feryat eden bir ses, beni uyandırdı. Diyordu ki: (Ya Eba Dücane, bu mektupla bizi yaktın. Senin sahibin, bizden elbette çok yüksektir. Bu mektubu bizim karşımızdan kaldırmaktan başka, bizim için kurtuluş yoktur. Artık, senin ve komşularının evine gelemeyeceğiz. Bu mektubun bulunduğu yerlere gelemeyiz.)

Ona dedim ki, sahibimden izin almadıkça bu mektubu kaldırmam. Cin ağlamasından, feryadından, o gece, bana çok uzun geldi. Sabah namazını, mescitte kıldıktan sonra, cinnin sözlerini anlattım. Resulullah efendimiz buyurdu ki:
(O mektubu kaldır. Yoksa, mektubun acısını, kıyamete kadar çekerler.) [Delail-ün-nübüvve, Tezkire-i Kurtubi]

Cin mektubunun aslı için [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] tıklayınız.

----------

Şifa Âyetleri
Şifa âyetleri, suya konup içilirse hastalıklara şifa olur.

Şifa âyetleri şunlardır:
Tevbe 14,
Yunus 57,
Nahl 69,
İsra 82,
Şuara 80,
Fussilet 44.

----------

Şifa Âyetleri
Şifa âyetleri, suya konup içilirse hastalıklara şifa olur.

Şifa âyetleri şunlardır:
Tevbe 14,
Yunus 57,
Nahl 69,
İsra 82,
Şuara 80,
Fussilet 44.
Okunmamış 17.10.11, 12:39 PM   #31
blackeyes
Kardeş

blackeyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blackeyes is on a distinguished road

Merhabalar ,

foruma yazdığınız telefon numaralarını uzun süredir arıyorum ama telefonu açan olmadı. Bülbül Hocaya ulaşabileceğim farklı bir telefon numarası varsa verebilirmisiniz? yada en kısa sürede nasıl ulaşabilirim?

Teşekkürler
blackeyes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 17.10.11, 05:11 PM   #32
Kebudî

Kebudî - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2.015
798 Mesajına 1.157 Teşekkür Aldı
Kebudî will become famous soon enough

Fethullah Gülen Hocaefendinin Inancin Gölgesinde kitabi bu konuyada deginiyor.
Bu
a. Evvelâ, Allah (celle celâluhu) ve Resûlü (sallallâhu aleyhi ve sellem) ile iyi münasebet kurup, İslâm'ın prensiplerine uyulmalıdır.
b. Fiilî ve kavlî dua ile Cenâb-ı Hakk'a (celle celâluhu) ilticâ edilmelidir.
c. Nezd-i Ulûhiyette makbul kimselerin duası alınmalıdır.
d. İnançlı psikiyatrist ve hekimlere gidilmelidir.
e. Âyetü'l-Kürsî, Muavvizeteyn vb. dualara müracaat edilmelidir.
Muavvizeteyn: Felak ve Nas sureleridir
f. Dualarla cinlerden ve habis ruhlardan kurtulanlara misaller:

Bu basliklarin genis aciklamasini bu linkte bulabilirsiniz: [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]

Biz fiili ve kavli duayi cok cabuk unutuyoruz. Birde a. baslikta isaret edilen hayat tarzindan uzaklasarak habis ruhlarin musallat olmasini kendi ellerimizle kolaylastirabiliyoruz.
Rabbimizin bize ögrettigi ayetlerle dua en büyük dua olsa gerek.

Kebudî isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 17.10.11, 06:01 PM   #33
ÜSTAD
Genel Sorumlu

Alıntı:
blackeyes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ,

foruma yazdığınız telefon numaralarını uzun süredir arıyorum ama telefonu açan olmadı. Bülbül Hocaya ulaşabileceğim farklı bir telefon numarası varsa verebilirmisiniz? yada en kısa sürede nasıl ulaşabilirim?

Teşekkürler
Bizdeki olanlari eklemistim,belk yogunluktan cikmiyor olabilirler veya bilhassa arabaya-otobüse atlayip Aydin/Söke ilcesinin Bagarasi köyüne gitmeniz gerekir,sökede veya bagarasi köyünde kime sorsaniz yol tarif edebilirler.Allah sifasini versin.
Okunmamış 09.11.11, 09:04 PM   #34
Tallboy
Kardeş

Tallboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tallboy is on a distinguished road

Bülbül Hocaya ulaşmak için telefon işe yaramaz.Bağarasına gelip sıra almalısın.Sıra konusunda size bilgi vereyim.Pazartesi,perşembe,cumartesi ve pazar günleri bakıyor sadece.Cumartesi ve pazar günleri haftasonu olduğu için çok kalabalık oluyor ,o günlerde gitmenizi tavsiye etmem.Pazartesi en az insan olduğu söyleniyor.Ben işimi perşembe günü hallettim.Sabah 8 den önce mesela 7.30 gibi evinin önünde bulun.İsim yazdırıyorsun.Sonra 8 den itibaren yazılı isimlere göre sırayla çağırıyor.Pazartesi ve perşembe gidersen o gün içerisinde bitirme imkanın var.Ben mesela 17.30 a doğru işimi bitirdim.Çünkü ismim en sonlardaydı ama o gün halloldu.Haftasonu yani Cumartesi ve pazar gidersen işin o gün bitmeyebilir(kalabalıktan ötürü).
Ücret ise benden sadece 30 lira aldı.Büyük ihtimalle herkesten aynı ücreti alıyor.Bu ücrete her şey dahil.Yani Muska için ekstra birşey verme falan yok.
Eğer kalmanız gereken bir hotel olursa Bağarasında hotel var mı bilmiyorum fakat olmazsa Söke de kalırsınız.Söke Bağarası kasabasının bağlı olduğu ilçedir.Bağarasına oldukça yakındır.
Geçmiş olsun.Böyle şeyler gerçekten sıkıntı verici şeyler.Bizzat bende yaşadım.Her türlü yardıma karşılıksız hazırım.Kimseyede rüşvet vermeniz gerekmiyor(damatlarına falan)Sadece hocaya bizzat 30 tl falan veriliyor.

Konu Tallboy tarafından (09.11.11 Saat 09:06 PM ) değiştirilmiştir.
Tallboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tallboy Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
ÜSTAD (10.11.11)
Okunmamış 24.11.11, 12:58 PM   #35
Melda75
Kardeş

Melda75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Melda75 is on a distinguished road

Alıntı:
blackeyes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ,

Teşekkürler
Merhaba Karde$,

ben Yurt di$indan kalktim gittim Bagarasiya henüz gecen hafta.Telefonlarla ula$mak mümkün degil.Burada size kac Telefon bilgileri verilmi$se hepsi gecersiz.Yani yapacagin tek bir $ey var o da oraya kalkip gitmek $ansina yani.

Problem olmazsa bir takim gördügüm ve ya$adiklarimi aktarayim sizlere bilgilendirme amacli olsun diye.$ansima gittigim gün Kurban Bayrami dolayisilya Bülbül Hoca asil memleketi olan Konyada kalmi$ ve benim gittigim gün yine ilk cali$ma günüymü$ Allahtan yani.Kalabalik konusunda öyle abartili kalabalik degildi fakat Hoca günlük ortalama 50 ile 100 ki$iye bakim yapiyor.Kendin icin ise 30 TL, E$ yada ba$ka birine de baktirmak istiyorsan 50 TL aliyor.Hocanin yaninda cali$anlar ise kendi ailesi yani Damadi ogullari ve kizlari.Her$ey cok hizli $ekilde gercekle$iyor.Iceriye cagirildiginda yalniz degilsin yani etrafinda cali$anlar ve seninle birlikte 2 cagirilan hasta daha oluyor.Bu Ho$ bir$ey degildi.Eger o gün icin sira alipta ak$am 17.00 gecmi$ ise ertesi gün yada tekrar bir randevu talep ediyorsun kalabaliktan dolayi.Sizlere bir tavsiyede bulunayim, eger yurt Di$indan yada uzak $ehirlerden geliyorsaniz mutlaka orada Bülbül Hocanin yaninda i$letilen bir iki Cafe var onlara müracaat ediniz i$iniz biraz daha kolayla$ir bilmem anlatabiliyormuyum?Önemli bir$ey daha.Eger sizden ba$ka biriyle daha gidiyorsaniz oda bakim yaptiracaksa kesinlikle ikiniz bir anda girmeyiniz, cünkü refakatci olarak geciyor biri ve aradan 24 saat gecmesi gerekiyormu$.Aslinda cok $eyler var ama sanirim bunlar en önemlileriydi.Birde ya$ayip kendi gözlerimle $ahit oldugum bir olaydan bahsedeyim sizlere.Bir orta Ya$li bayan vardi benimle birlikte bir cok insanlarla sirasini bekleyen.Bayan her be$ dakika aralikla nöbet geciriyordu.Durumu cok agirdi.Hayatimda öyle bir$ey görmedim.Yaninda refakatci olarak oglu ile gelini vardi ve onlar bakiyorlardi anne lerine.Bayani 3 harfli ler resmen basmi$ ben bile hem cok üzüldüm hemde korktum acikcasi.Bayan iceriye cagirildiginda tam nöbet geciriyordu neyseki girdi iceri.Iceride de bagirtilari geliyordu.Aradan 20 dakika gecti gecmedi kadin arka kapidan tekrar yanimiza gelip hepimizden özür dileyim hakkimizi helal etmemizi istedi.Yani sapa saglam hic bir$ey yokmu$ gibi gitti.In$allah yardimi olmu$tur.Eger daha fazla bilgi almak istiyorsaniz size seve seve anlatabilirim ula$imi randevu, ödeme meselelerini.Hayirli Günler dilerim !!!!
Melda75 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29.11.11, 10:23 AM   #36
göksenin
Kardeş

göksenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
1 Mesaja Tesekkür Edildi
göksenin is on a distinguished road

Merhaba arkadaşlar. Benim bir ablam var, bundan yaklaşık 7-8 yıl önce nişanlısından ayrılan sonrasında işleri hep aksi giden aşırı zayıflayan... Hangi hocaya gittiysek çare olmadı. Çok mutsuz, üzgün.... Eski kayınvalidesinin büyü yaptığı söyleniyor ablama, ve bu büyünün bütün ailemizi etkilediği Ben evlenmek üzereyken ayrıldım. Gittiğimiz hocalardan biri herşeyin çok güzel gittiğini tam nihayete erecekken bu büyü yüzünden sonlandığını söylüyor... Düşünmekten aklımı yitireceğim yardımınızı istiyorum, bir yandan allahımın sayesinde ablama ve ailemize şifa aracı bulmak istiyorum, diğer yandan da hoca adı altında insanları sömüren, maddi manevi bitiren yıkıma uğratan insanlarla karşılaşırız diye çok korkuyorum. ALLAH RIZASI İÇİN fikirlerinize yardımlarınıza ihtiyacım var, yorumunuzu esirgemeyin...
göksenin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 29.11.11, 01:57 PM   #37
şuaranur
Genel Sorumlu

şuaranur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2.528
659 Mesajına 907 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 8
şuaranur is on a distinguished road

Alıntı:
göksenin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar. Benim bir ablam var, bundan yaklaşık 7-8 yıl önce nişanlısından ayrılan sonrasında işleri hep aksi giden aşırı zayıflayan... Hangi hocaya gittiysek çare olmadı. Çok mutsuz, üzgün.... Eski kayınvalidesinin büyü yaptığı söyleniyor ablama, ve bu büyünün bütün ailemizi etkilediği Ben evlenmek üzereyken ayrıldım. Gittiğimiz hocalardan biri herşeyin çok güzel gittiğini tam nihayete erecekken bu büyü yüzünden sonlandığını söylüyor... Düşünmekten aklımı yitireceğim yardımınızı istiyorum, bir yandan allahımın sayesinde ablama ve ailemize şifa aracı bulmak istiyorum, diğer yandan da hoca adı altında insanları sömüren, maddi manevi bitiren yıkıma uğratan insanlarla karşılaşırız diye çok korkuyorum. ALLAH RIZASI İÇİN fikirlerinize yardımlarınıza ihtiyacım var, yorumunuzu esirgemeyin...
Aziz kardeşim, öncelikle metanetinizden dolayı sizi tebrik ederim..Hoca ve hacıların insanın derdine çare olamayacağını bilmeniz ve asıl yardımın Allah(c.c)dan olduğunu bilmeniz inşallah sizin için kurtuluş olacaktır...

Dünya bir imtihan yeri..İnişlerde var çıkışlarda...Ablanızın durumu ve kendi durumunuz sizi mahsun etmesin bilakis bu konuda sizi rabbinize yaklaştıran bir sebep olsun inşallah..nasıl mı?Bakınız Sebepleri halk eden ALLAH'tır...Yaşamış olduğunuz bu hadise karşısında secde ye kapanıp rabbinizden medet ummalıısnız..Çünkü kalpleri evirip çeviren yalnızca O'dur..
Namazlarınıza daha çok ehemmiyet veriniz ve bilhassa gece namazına(teheccüde)kalkmaya özen gösteriniz...Dergah-ı ilahi sizin tek kapınız olsun...

Bende siizn duurmunuza benzer bir duurm yaşadım..Benim ablam evlendi ama bir bilseniz halinize şükredersiniz...evet belki ben evlenmiyorum ama ablam içinde sadece rabbime kalplerini çevirmesi için dua ediyorum ve neticesini de görebiliyorum elhamdulillah...sizde böyle yapın.. dua edin inşallah din günü sahibi olan Allah onların yaptıklarını çevirecektir..sadece Halıkımızdan isteyin...

Mütesir olmayınız evlenmek,kader,takdir i ilahi bunlar hep Allahın elinde..Aciz insanların diğer alemi kullanmaları siiz ürkütmesin ve ye's e düşmeyin..ümit var olun..Bütün mahlukatın rabbi Allah tır..Dua ediniz Allah size yardım edecektir...

Bilir misiniz Bela ve müjde birlikte gezerlermiş..Bela kapıyı çalarmış ..ev sahibi kapıyı açtığında belayı sabırla karşılarsa müjdede içeri girermiş..lakin ev sahibi belayı sabırla karşılamzsa bela içeri girer müjdede döner gidermiş..

Her şey ancak ve ancak alemlerin rabbi olan ALLAH(c.c) ın elindedir...
Sabredin kardeşim..Din günü sahibi olan Allah her şeye kadirdir...

Selam ve dua ile...
fatihhh (29.11.11), göksenin (30.11.11), Kebudî (30.11.11), ÜSTAD (30.11.11)
Okunmamış 29.11.11, 10:15 PM   #38
fatihhh
Kardeş

fatihhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 215
212 Mesajına 368 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 9
fatihhh is on a distinguished road

Alıntı:
göksenin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şüphesiz bu dünya imtihan sahası,türlü türlü işlerle sınanacağız...Bu konuda şöyle buyuruyor Rabbimiz
Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!...BAKARA-155....

Bizlerin bunu nefsimize kabul ettirmek ve ahiret ile birlikte sık sık hatırlamak durumundayız,ettirtiğimiz derecede Rabbimizinde inayetiyle sıkıntılara karşı mücadele gücümüz artar ve en hafif hasarla atlatırız biiznillah...
Yüce rabbim ayetin sonunda sabredenleri müjdele buyuruyordu..Rabbim bir musibet anına hazırlıklı olmayı ve Eyyüp(as) kulu gibi sabredenlerden olmayı bu masa başından konuşan dahi cümlemize lütfetsin...

Tedevi için aşağdakileri önerir üfükrükcü, muskacı vb. kişilerdende şiddetle uzak durmanızı tavsiye ederim...

Alıntı:
a. Evvelâ, Allah (celle celâluhu) ve Resûlü (sallallâhu aleyhi ve sellem) ile iyi münasebet kurup, İslâm'ın prensiplerine uyulmalıdır.
b. Fiilî ve kavlî dua ile Cenâb-ı Hakk'a (celle celâluhu) ilticâ edilmelidir.
c. Nezd-i Ulûhiyette makbul kimselerin duası alınmalıdır.
d. İnançlı psikiyatrist ve hekimlere gidilmelidir.
e. Âyetü'l-Kürsî, Muavvizeteyn vb. dualara müracaat edilmelidir.
[B][I]Muavvizeteyn: Felak ve Nas sureleridir
Dilerim ki Allah'tan hastamıza şifalar verir ve sizlerinde sıkıntılarını giderir...

Öyleyse sen, sana vahyedilen Kur'an'a sarıl. Şüphesiz ki sen doğru bir yol üzerindesin......Siz ondan sorguya çekileceksiniz.ZUHRUF-43-44

الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
fatihhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
fatihhh Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
göksenin (30.11.11), Kebudî (30.11.11), ÜSTAD (30.11.11), şuaranur (30.11.11)
Okunmamış 30.11.11, 11:51 AM   #39
göksenin
Kardeş

1 Mesaja Tesekkür Edildi

Alıntı:
şuaranur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aziz kardeşim, öncelikle metanetinizden dolayı sizi tebrik ederim..Hoca ve hacıların insanın derdine çare olamayacağını bilmeniz ve asıl yardımın Allah(c.c)dan olduğunu bilmeniz inşallah sizin için kurtuluş olacaktır...

Dünya bir imtihan yeri..İnişlerde var çıkışlarda...Ablanızın durumu ve kendi durumunuz sizi mahsun etmesin bilakis bu konuda sizi rabbinize yaklaştıran bir sebep olsun inşallah..nasıl mı?Bakınız Sebepleri halk eden ALLAH'tır...Yaşamış olduğunuz bu hadise karşısında secde ye kapanıp rabbinizden medet ummalıısnız..Çünkü kalpleri evirip çeviren yalnızca O'dur..
Namazlarınıza daha çok ehemmiyet veriniz ve bilhassa gece namazına(teheccüde)kalkmaya özen gösteriniz...Dergah-ı ilahi sizin tek kapınız olsun...

Bende siizn duurmunuza benzer bir duurm yaşadım..Benim ablam evlendi ama bir bilseniz halinize şükredersiniz...evet belki ben evlenmiyorum ama ablam içinde sadece rabbime kalplerini çevirmesi için dua ediyorum ve neticesini de görebiliyorum elhamdulillah...sizde böyle yapın.. dua edin inşallah din günü sahibi olan Allah onların yaptıklarını çevirecektir..sadece Halıkımızdan isteyin...

Mütesir olmayınız evlenmek,kader,takdir i ilahi bunlar hep Allahın elinde..Aciz insanların diğer alemi kullanmaları siiz ürkütmesin ve ye's e düşmeyin..ümit var olun..Bütün mahlukatın rabbi Allah tır..Dua ediniz Allah size yardım edecektir...

Bilir misiniz Bela ve müjde birlikte gezerlermiş..Bela kapıyı çalarmış ..ev sahibi kapıyı açtığında belayı sabırla karşılarsa müjdede içeri girermiş..lakin ev sahibi belayı sabırla karşılamzsa bela içeri girer müjdede döner gidermiş..

Her şey ancak ve ancak alemlerin rabbi olan ALLAH(c.c) ın elindedir...
Sabredin kardeşim..Din günü sahibi olan Allah her şeye kadirdir...

Selam ve dua ile...
Rabbim ettiğiniz duaların güzel yüreğinizin karşılığını versin inşallah, derdim evlenmek evlenmemek değil aslında, bu yapıldığı söylenen büyünün tesirlerini yaşamak...Ablam aşırı zayıfladı, içindeki tüm yaşama sevinci söndü, onu o durumda görmek beni kahrediyor. Yaşamımızı düzene sokamadık, babam büyük bir kalp ameliyatı geçirdi dualarımızla şimdi biraz iyi şükürler olsun, başımıza gelen herşeti sabırla sukunetle karşılamaya çalışıyorum, herşeyde bir hayır vardır sözüyle besleniyorum ama insanız biz, bir süre sonra dayanamayacakmışsın gibi geliyor, çok iyi bir üniversiteden mezunum, mühendisim ama şuan hakettiğim bir pozisyonda çalışmıyorum maalesef, engeller engeller engeller... hiç bitmiyor, bu beni hasta ediyor, defalarca doktor kontrolünden geçtim fiziki bir hastalığım bulunamıyor ama sürekli bir geçmeyen başağrım mevcut, ensemde tonlarca ağırlık var sanki, bir kaç haftadırda sabahları ağlayarak uyanıyorum
Okunmamış 30.11.11, 11:52 AM   #40
göksenin
Kardeş

1 Mesaja Tesekkür Edildi

Alıntı:
fatihhh´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şüphesiz bu dünya imtihan sahası,türlü türlü işlerle sınanacağız...Bu konuda şöyle buyuruyor Rabbimiz
Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!...BAKARA-155....

Bizlerin bunu nefsimize kabul ettirmek ve ahiret ile birlikte sık sık hatırlamak durumundayız,ettirtiğimiz derecede Rabbimizinde inayetiyle sıkıntılara karşı mücadele gücümüz artar ve en hafif hasarla atlatırız biiznillah...
Yüce rabbim ayetin sonunda sabredenleri müjdele buyuruyordu..Rabbim bir musibet anına hazırlıklı olmayı ve Eyyüp(as) kulu gibi sabredenlerden olmayı bu masa başından konuşan dahi cümlemize lütfetsin...

Tedevi için aşağdakileri önerir üfükrükcü, muskacı vb. kişilerdende şiddetle uzak durmanızı tavsiye ederim...

Dilerim ki Allah'tan hastamıza şifalar verir ve sizlerinde sıkıntılarını giderir...
Amin, allah razı olsun sizdende her işte bir hayır vardır değilmi, sıkıntıları bu sözle atlatmaya çalışıyorum, hikmet sahibi değiliz hayrın nereden geleceğini bilemeyizki

Tags
allah, edin, için, rızası, yardım

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler