Tefsir-Tecvid(Kıraat)-Makam Bölümü(Commentary-Tajweed-Maqam) Kur’an-ı Kerim’i usûlüne göre açıklamak ve yorumlamak...

Seçenekler
Okunmamış 08.04.07, 09:14 AM   #1
sonavatar
Guest

sonavatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Mustafa İslamoğlu'nun Bütün Tefsir Derslerini Arıyorum

Mustafa İslamoğlu'nun Bütün Tefsir Derslerini Arıyorum, indirebileceğim bir adres bilen var mı? [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] 'da sadece son hazırlanan tefsirler var. Özellikle ilk sureleri arıyorum. Mp3 halinde olması önceliklidir, diğer formatlarda da olabilir. Şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.
Okunmamış 09.04.07, 09:36 AM   #2
enderun

enderun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
29 Mesajına 38 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 10
enderun is on a distinguished road
Standart Cevap: Mustafa İslamoğlu'nun Bütün Tefsir Derslerini Arıyorum

Alıntı:
sonavatar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mustafa İslamoğlu'nun Bütün Tefsir Derslerini Arıyorum, indirebileceğim bir adres bilen var mı? [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] 'da sadece son hazırlanan tefsirler var. Özellikle ilk sureleri arıyorum. Mp3 halinde olması önceliklidir, diğer formatlarda da olabilir. Şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.
sevgili kardeşim
Mustafa İslamoğlu nun tefsir derslerini [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...] adresinden alabilirsin. telefon ederekte satın alabilirsin.

ama tamamını indireceğin bir adres yok.
7-8 dvd den oluşuyor. her dvd de 30 ders. ama tefsir daha tamamlanmış değil.
sizin netten indirdiğiniz son dersleri. arada bazı dersler hanuz tamamlanmamış.ilk sureler mevcut.
mp3 olarak da satıyorlar. tavsiye ederim .
Okunmamış 04.05.07, 07:05 PM   #3
@hmetbey
Guest

@hmetbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
sonavatar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
TEfsirdersi.com server problemi nedeni ile
tüm dersleri vernek yerine son 10 haftalık desi katıyor. Para ile satılan vcd setinde prodüksüyon masrafı olduğu için kul hakkı var diyor ve çoğaltmayı yasaklıyor ama internete koyduğu deslerde prodüksüyon olmadığı için izin veriyor. Adanalı arkadaşlar yaklaşık olarak mp3 formatında 5 gb lık dersleri benden alabilirler. Allaha emenat olun.
Okunmamış 04.05.07, 11:53 PM   #4
Kelbuh

Kelbuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 2 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 8
Kelbuh is on a distinguished road

Özel mesaj attım kardeşim arşiv için..
Kelbuh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 06.05.07, 07:20 PM   #5
sonavatar
Guest

sonavatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mp3 olarak bir paylaşım sitesine Fatiha Tefsirini yükleyebilecek olan var mı ?
Okunmamış 29.06.07, 05:49 PM   #6
dj
Kardeş

dj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 99 Teşekkür Aldı
dj is an unknown quantity at this point

s.a kardesim 13 tefsir dersi asagi adreste görüntülü...

[Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]

dj isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 12.08.07, 06:22 PM   #7
elif12
Guest

elif12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

allah razı olsun..
Okunmamış 14.08.07, 02:17 PM   #8
dj
Kardeş

dj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 99 Teşekkür Aldı
dj is an unknown quantity at this point

s.a kardesim asagi adreste görüntülü ve sesli tefsir dersleri var ...

dj isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 19.08.07, 05:48 PM   #9
hakancayir
Erkek Üye

hakancayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

983 Mesajına 1.495 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 13
hakancayir is on a distinguished road

Ensar Bey,
Allah razı olsun uyardığın için...

Konu hakancayir tarafından (27.08.07 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.
hakancayir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 27.08.07, 09:32 PM   #10
Qur'an4ever
Kardeş

Qur'an4ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 903
464 Mesajına 1.162 Teşekkür Aldı
Qur'an4ever isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Qur'an4ever - MSN üzeri Mesaj gönder

SLM ALKM

Bu set tamamlaninca mp3 olarak satisa cikar sanirim...

Konu Qur'an4ever tarafından (28.08.07 Saat 12:38 AM ) değiştirilmiştir.
Qur'an4ever isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28.08.07, 12:00 AM   #11
Kelbuh

Mustafa İslamoğlu çok gayretli...

Ama maalesef Ehli sünnet itkadına aykırı görüşleri çok...

Ondan ben şahsen terk edeli çok oldu...

Bu arada bu konu itikadi bir konu olduğu için bahsetmenin guybet olmadığını düşünüyorum...

Ben Nur talebesi değilim..

Ama hususi ile Said Nursi hazretleri ile alakalı bazı yorumları beni üzüyor...

Bakınız müellifin üç üstad isimli makale dizisi...
Okunmamış 28.08.07, 12:24 AM   #12
sankara

sankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 9
sankara

Mustafa İslamoğlu'nun üç üstad makalesi ( ve hutbesi ) yerli yerinde ve kimsenin söyleyemediğini söylemiş .Bizler tebrik ediyoruz ...

Alışılagelmiş islam ile uyutulanlara gerçek islam anlatılınca farklı geliyor hak veriyorum ama ne yapalım gerçek bu saklayamayız ki ...
sankara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28.08.07, 01:56 AM   #13
Kelbuh

Çok seviyeli bir münazara olabilir bu..

Mesele Mustafa hocanın gerçek İslamı temsil ettiğine inanmıyorum..

Mustafa hocayı ben de uzun süre dinledim ve hakikaten istifade ettiğim noktalar oldu..

Ama şunu anladım sonunda;

Mustafa hoca çok cesur ve allame elmalılı dahil bir çok büyük alimi tek kalemde silip "kusura bakmasınlar ben öyle değil böyle düşünüyorum"diyebilecek kadar kendine güvenli.. Ezherden terk biri için bu çok cesurca..

Hoca,Buhari-i şerif gibi çok sağlam hadis kaynaklarını çok acımasızca eleştirebiliyor..

Aynı zamanda fıkhi konularda nakli yorumları göz ardı edip akli yorumlarla yeni yeni fetvalar verebiliyor...

Açıkçası kimse benden 1400 yıllık büyük ilim birikimini silip güzel hitabeti ve modern bilgisi uğruna İslamoğlunu benimsememi bekleyemez.

Şevket Eyginin yorumu çok ağır olmuş...

İlmi seviyede tartışılmalı bu mesele..

Bu konuda daha ilmi bilgi isteyenler [Linki sadece üyelerimiz Görebilir. Üye olmak için tıklayınız...]

linkindeki Ebu bekir sifil hoca makalelerine göz atabilirler..

İslamoğlunun enterasan düşüncelerinden bir demet tenkdi ile sunulmuş..

Allah c.c doğruyu bilendir..

Vesselam..
Okunmamış 28.08.07, 10:52 AM   #14
enderun

enderun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29 Mesajına 38 Teşekkür Aldı
enderun is on a distinguished road

Alıntı:
Kelbuh´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok seviyeli bir münazara olabilir bu..

Mustafa hoca çok cesur ve allame elmalılı dahil bir çok büyük alimi tek kalemde silip "kusura bakmasınlar ben öyle değil böyle düşünüyorum"diyebilecek kadar kendine güvenli.. Ezherden terk biri için bu çok cesurca..

Hoca,Buhari-i şerif gibi çok sağlam hadis kaynaklarını çok acımasızca eleştirebiliyor..

Aynı zamanda fıkhi konularda nakli yorumları göz ardı edip akli yorumlarla yeni yeni fetvalar verebiliyor...

Açıkçası kimse benden 1400 yıllık büyük ilim birikimini silip güzel hitabeti ve modern bilgisi uğruna İslamoğlunu benimsememi bekleyemez.

Vesselam..

Mustafa İslamoğlu faydalınacak bir şahsiyettir. Hataları vardır, isabet edemediği noktalar vardır. Bunlar tartışılabilir.

Feraset sahibi bir mümin ilim alırken kaynağı süzmesini bilmelidir.

İlim müminin yitiğidir. Şahsım adına bu yitiği İslamoğlu' nda bulduğumda olur , Fethullah Hoca efendiden bulduğumda olur, Osman Hoca Efendiden bulduğumda olur.

Dikkat ederseniz zikrettiklerim farklı okullar.

Sözün özü mümin feraset sahibi olacak.

Muhammed Hocam fikrine saygı duyuyorum. Ancak katılmadığım noktalar var.

İslamoğlunun temel doktrini klasik islam dediğimiz geçmiş eserlerinde eleştiriye tabi olabileceğidir.

İslamoğlu sohbetlerinde klasik temel eserlerden faydalandığını defalarca kez söylemişdir. Bir alimi toptan silecek kadar cüretkar olduğunu hiç görmedim.

Kişiye değil onun görüşüne itirazda bulunur. Derki şu şahsın şu görüşünde isabetsiz olduğunu düşünüyorum.

Belki kendi isabetsizdir. O ayrı ...

İslamoğlu denge adamıdır. Ne nakli öne alır ne aklı. Zaten mücadeleside bu.

Nas olan nakle diyecek yok. Ama bazı eski klasik kitaplarda geçenler ve bazı gelenekler nas gibi algılanınca İslamoğlu hoca aklıda öne alan bir uslüple tenkitte bulunuyor.
Şunu unutmayalım hoca dünyevi ve nefsani bir aklılla değil Kuran ile şekillenmiş bir akılla olayları süzüyor. Çünkü diğer akıl insanı yoldan saptırır.

Kuran dostları kuranın şekillerndirdiği akıl derken ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklar. Çünkü kuranı çokca okuyan dostlar kuranın nasıl bir akletme metodolijisi sunuduğunu muhakkak görmüşlerdir.

Ayrıca kutubu sittede buharide dahil bir çok zayıf hadis bulunudğunu muteber bir çok hadis alimi söylüyor. İster türk ilahiyatlarına gidelim istersen EZhere farketmez. Hadis ilimi açısından bakılıınca zayıf hadis çok.
Bunu İslamoğlu söyleyinde problem olmamalı diye düşünüyorum.

Yinelemek gerekirse mümin olaylara bakarken hikmetle bakmalı. Bunu amaçlayınca zaten sorun ortadan kalkıyor.
çünkü elimizde hak ve batılı ayıran Furkan ve Resulullahın sünneti var.

Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilirse, ona pek çok hayır verilmiş demektir. Ancak akıl sahipleri düşünüp ibret alırlar. BAKARA 269

Konu enderun tarafından (28.08.07 Saat 11:47 AM ) değiştirilmiştir.
enderun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28.08.07, 12:54 PM   #15
hakancayir
Erkek Üye

hakancayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

983 Mesajına 1.495 Teşekkür Aldı
Tecrübe Puanı: 13
hakancayir is on a distinguished road

Herhalde bu konuda en iyi çözüm öncelikle ilk nelerin okunması gerektiğini belirlemek.

Akaid ilmini ana kaynaklarıyla öğrendikten sonra diğer eserlerin okunmasının faydalı olacağı mülahasındayım ve bir çok islam alimi de bundan bahsediyor..
Fıkh-ı Ekber - İmam-ı Azam Ebu Hanife
Tevhid - İmam-ı Maturidi
El-Muvafakat- İmam-ı Hasan'ul Eşari
Risale-i Nur-Bediüzzaman Said Nursi

Tabii umumun kabulüne mazhar olan bir ilmihal ve fıkıh külliyatı, hadise saygılı -umumun kabulüne mazhar bir küliyat- birinin yazdığı hadis külliyatı ve gene umumun kabulune mazhar bir tefsiri -Elmallı gibi-özümsedikten sonra diğer eserlerden faydalanılabilir.

Fethullah Gülen Hocaefendiden bu konuda bir ölçü:
Önce temel kaynaklarımızı, daha sonra diğer eserleri okumalıyız
Her şey okunmalı; ancak her şeyden evvel bizim için her şey sayılan kendi kitaplarımız okunmalıdır. İşte o zaman çizgiyi korur, şirazeden çıkmaz ve Allah’ın izniyle sapıtmayız ve onlar sayesinde Şark’ın da, Garb’ın da birikimlerini değerlen- direbilecek bir fikrî seviyeye ulaşırız.
Bir insanın, kendi temel kaynaklarını çok iyi bildikten sonra, başka kitapları okumasında da bir mahzur olmasa gerek. Başka bir ifadeyle, esas kendine ait terminolojiye, kendi kıstas ve kriterlerine vakıf olduktan; yani din nedir, iman nedir, Allah’a, peygamberlere, haşr ü neşre ait inanç nasıl olmalı ve Kur’an’ı anlamada takip edeceğimiz metot iyi belirlenip tespit edildikten sonra, diğer eserlere de geçebilir. İsterseniz bunu biraz daha açabiliriz:
Mesela, pozitif ilimlerin felsefeden ayrılmadığı dönemde –ki eskiden bu ikisi müşterek mütalaa edilir ve birbirinin müteradifi lafızlarla ele alınırdı– fen, henüz araştırmalar ve pozitivist kriterler açısından günümüzde ulaştığı vuzuha ulaşamamış, ilim namına söylenen şeyler de, büyük ölçüde nazariyeler mecmuası olarak görülüyordu. Bunun karşısında felsefe ise, Necip Fazıl’ın tarifi ile, bir insanın parmak ucu kadar glikoz veya şeker ihtiyacını karşılamak için, bir çuval keçi boynuzunu yemek gibi bir şeydi. Evet işte böyle bir dönemde, Şark’ın feylesof olarak isimlendirilebilecek müthiş insanı Hafız’ın, Uluhiyet tanımlamalarına baktığımızda, onda panteizmin etkilerini görürüz, ve bu etki onda başka şeylerin çok önündedir. Yine onun düşüncesinde varlık, adeta vahdet–i vücud telakkisine göre örgülenmiş gibidir. Dolayısıyla eğer siz, meseleyi kendi özünden öğrenip sağlam bir itikada sahip olmadan, Hafız’ın bu düşüncelerine, yine bu dönemde kaleme alınıp klasikler içinde tercüme edilen Hallac’ın “Tavâsîn”ine, Bedreddin–i Simavi’nin “Vâridât”ına –ki, o da kaskatı bir monizm mülahazası içindedir ve ukûl–ü aşereciliğin olumsuz bütün neticelerine kâildir. Tabiî bu haliyle de, Efendimiz’den daha çok Hegel’e yakındır– şerh edilmemiş şekli ile Muhyiddin İbni Arabi’nin Füsûs’una ve hatta Cîlî’nin İnsan–ı Kamil’ine müracaat ederseniz, Nesîmî’nin, “Veli söylediğim haldir, bu ne kîldir bu ne kâldır” dediği gibi, her biri birer duyma, birer haz, birer zevk olan bu halleri, birer realite olarak alır ve –hafizanallah– sapıtırsınız. Bu açıdan, neyin öncelikli olarak okunması lazım geldiği hususunda dengeyi çok iyi ayarlamak gerekir; eğer siz insanlara, “her şeyi okumayın, kafanızı karıştırmış olursunuz” derseniz, bu yanlış olur. Çünkü başkaları okuyor ve belki kafası da karışıyor; halbuki bizim insanımız, kendi meselelerini onlar karşısında savunamıyor ve bir fikir kısırlığı yaşanıyor. Diğer taraftan da, herkes, önüne gelen her şeyi okusun dediğiniz zaman, fikirler bulanıyor ve bir kısım yanlışlara düşme ihtimali doğuyor. Öyle ise, bu yanlışlara girmemek için, evvela bize ait şeylerin dikkatle okunması lazımdır. Yani önce; tefsirde, hadiste, fıkıhta, kelamda kendi usulümüze göre kendi düşünce dünyamızı örgülememiz ve ona tutunup her türlü derinliğe dalabileceğimiz müktesebatımız; yani Ebu Hanife’nin Fıkh–ı Ekberi’nin, İmam Maturidi’nin Tevhid’inin, Eş’ari’nin Makâlât’ının, Bediüzzaman’ın Risaleler’inin –ki bütün bunlarda, bizlere sağlam bir akide, sağlam bir Kur’an telakkisi ve peygamberliğe ait gerçekler anlatılmaktadır– her şeye yetecek kadar zengin ve sağlam olmalıdır ki boğulmayalım. Ondan sonra istenirse Hallac’ın “Tavâsîn”inin, Sühreverdi’nin “Heyâkilü’n–Nur”unun, Cîlî’nin “İnsan–ı Kâmil”inin okunmasında zarar olmayabilir; hatta yarar bile melhuzdur.
Evet, her şey okunmalı; ancak her şeyden evvel bizim için her şey sayılan kendi kitaplarımız okunmalıdır. İşte o zaman çizgiyi korur, şirazeden çıkmaz ve Allah’ın izniyle sapıtmayız.. sapıtmayız ve onlar sayesinde Şark’ın da, Garb’ın da birikimlerini değerlendirebilecek bir fikrî seviyeye ulaşırız.
Biz, bugün hâlâ, bu ölçüde bir fikrî olgunluğa erememiş, yüzüp gezen ve zebil olup giden bir sürü insanla karşılaşıyoruz. Onlar, saplandıkları materyalist felsefe ile sabah bir cereyana takılıp onun arkasından koşuyorlar; akşam ayrı bir hezeyanın dümen suyuna giriyor ve sürekli mihrap değiştirip duruyorlar. Maalesef bu hal, bizim neslimizin bir talihsizliğidir; onlar, Kur’anî hakikatlere hep önyargılarla yaklaşmış ve hiçbir zaman da işin hakikatini öğrenme lüzumu duymamışlardır. Sadece bir kısım müsteşriklerin ve onların dümen suyundaki kimselerin, kendilerince bir altından bir üstünden kopararak, püf nokta deyip –ki, haşa ne Kur’an’ın, ne Sünnet’in, ne de onların şerhleri içinde püf nokta yoktur– neşretmek suretiyle zihin bulandırdıkları şeyleri okumuş; okumuş ve onlarla bizim insanımızın karşısına çıkıp demagoji yapmışlardır. Aslında diyalektik türünden bu kabil şeylerin, şimdiye kadar belki elli defa cevabı verilmiştir. Onların bu halini Akif’in şu sözleri ne güzel ifade eder: Şark’a bakmaz, Garb’ı bilmez, görgüden yok vâyesi Bir kızarmaz yüz, yaşarmaz göz bütün sermayesi.

Selam ve dua ile...

Konu hakancayir tarafından (28.08.07 Saat 01:14 PM ) değiştirilmiştir.
hakancayir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 25.10.07, 11:57 AM   #16
demirtasoz
Guest

demirtasoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
@hmetbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
TEfsirdersi.com server problemi nedeni ile
tüm dersleri vernek yerine son 10 haftalık desi katıyor. Para ile satılan vcd setinde prodüksüyon masrafı olduğu için kul hakkı var diyor ve çoğaltmayı yasaklıyor ama internete koyduğu deslerde prodüksüyon olmadığı için izin veriyor. Adanalı arkadaşlar yaklaşık olarak mp3 formatında 5 gb lık dersleri benden alabilirler. Allaha emenat olun.
tefsir derslerinin tümünü mp3 halinde nasıl temin edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.
Okunmamış 08.11.07, 01:33 PM   #17
aktif
Erkek Üye

aktif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesaja Tesekkür Edildi
aktif is on a distinguished road

Alıntı:
enderun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mustafa İslamoğlu faydalınacak bir şahsiyettir. Hataları vardır, isabet edemediği noktalar vardır. Bunlar tartışılabilir.

Feraset sahibi bir mümin ilim alırken kaynağı süzmesini bilmelidir.

İlim müminin yitiğidir. Şahsım adına bu yitiği İslamoğlu' nda bulduğumda olur , Fethullah Hoca efendiden bulduğumda olur, Osman Hoca Efendiden bulduğumda olur.

Dikkat ederseniz zikrettiklerim farklı okullar.

Sözün özü mümin feraset sahibi olacak.

Muhammed Hocam fikrine saygı duyuyorum. Ancak katılmadığım noktalar var.

İslamoğlunun temel doktrini klasik islam dediğimiz geçmiş eserlerinde eleştiriye tabi olabileceğidir.

İslamoğlu sohbetlerinde klasik temel eserlerden faydalandığını defalarca kez söylemişdir. Bir alimi toptan silecek kadar cüretkar olduğunu hiç görmedim.

Kişiye değil onun görüşüne itirazda bulunur. Derki şu şahsın şu görüşünde isabetsiz olduğunu düşünüyorum.

Belki kendi isabetsizdir. O ayrı ...

İslamoğlu denge adamıdır. Ne nakli öne alır ne aklı. Zaten mücadeleside bu.

Nas olan nakle diyecek yok. Ama bazı eski klasik kitaplarda geçenler ve bazı gelenekler nas gibi algılanınca İslamoğlu hoca aklıda öne alan bir uslüple tenkitte bulunuyor.
Şunu unutmayalım hoca dünyevi ve nefsani bir aklılla değil Kuran ile şekillenmiş bir akılla olayları süzüyor. Çünkü diğer akıl insanı yoldan saptırır.

Kuran dostları kuranın şekillerndirdiği akıl derken ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklar. Çünkü kuranı çokca okuyan dostlar kuranın nasıl bir akletme metodolijisi sunuduğunu muhakkak görmüşlerdir.

Ayrıca kutubu sittede buharide dahil bir çok zayıf hadis bulunudğunu muteber bir çok hadis alimi söylüyor. İster türk ilahiyatlarına gidelim istersen EZhere farketmez. Hadis ilimi açısından bakılıınca zayıf hadis çok.
Bunu İslamoğlu söyleyinde problem olmamalı diye düşünüyorum.

Yinelemek gerekirse mümin olaylara bakarken hikmetle bakmalı. Bunu amaçlayınca zaten sorun ortadan kalkıyor.
çünkü elimizde hak ve batılı ayıran Furkan ve Resulullahın sünneti var.

Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilirse, ona pek çok hayır verilmiş demektir. Ancak akıl sahipleri düşünüp ibret alırlar. BAKARA 269

bediüzzamanı red etmiştir.
aktif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 26.03.08, 12:23 PM   #18
ebuahmet

ebuahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 7
ebuahmet is on a distinguished road

S.A. GÜZEL KARDEŞİM BEN O DERSLERİN TALİBİYİM UYGUN BİR FİYATA VERİRSEN ALIRIZ İNŞ..BEN İST.DAYIM. SEFAKÖYDE. edit BERAAT HOCA DİYE beraathoca@hotmail.com cevaplarsan sevinirim ama telefonla araman daha iyi olur çaldır ben seni ararım

Telefon numaranızı açıktan vermeyiniz kardeşim. Gerekirse özelden verirsiniz. (tacbas)

Konu tacbas tarafından (29.03.08 Saat 12:11 AM ) değiştirilmiştir.
ebuahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 28.03.08, 01:42 AM   #19
Qur'an4ever
Kardeş

Qur'an4ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 903
464 Mesajına 1.162 Teşekkür Aldı
Qur'an4ever isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Qur'an4ever - MSN üzeri Mesaj gönder

SLM ALKM

Keske elinde olan birisi DJ arkadasa butun tefsir derslerini ulastirsa da o sabit sekilde link verse..

Bu sesli tefsir dersleri cok faydali oluyor. Bazi yorumlara katilmayabiliriz.. fakat alinacak cok guzel seyler olduguna da eminim...
Qur'an4ever isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 14.04.08, 01:05 AM   #20
iskobriya

iskobriya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 7
iskobriya is on a distinguished road

selamün aleyküm kardeş ben de mp3 olarak tüm arşivi istiyorum Allah Rızası için bana da yardım edebilir misin
iskobriya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
arıyorum, bütün, derslerini, mustafa, tefsir, İslamoğlunun

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler